4100, 8000, 10000 liraya araba almak hayal gibi ama değil! Devletin kullanmadığı ikinci el araçlar satışa çıkarıldı

İkinci el araç fiyatları karşısında araç alma hayalinden vazgeçenlere devletten satılık araçlar geldi. Devlet kurumlarının kullanmadığı ikinci el arabalar 8 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılacak.

Finans 16.04.2022 - 09:33 16.04.2022 - 09:33 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Kamu kurumlarından araba almak vatandaşların binlerce TL kazanç elde etmesi anlamına geliyor. Birçok kamu kurumu kendisine ait olan ikinci el araçları çok farklı fiyatlarla satışa çıkarıyor. Öyle ki son listeye bakıldığında eski model de olsa 8.000 TL'ye ikinci el araçların satılacağı açıklandı. Peki kamu kurumlarından ikinci el araç nasıl alınır?

ARABASI OLMAYANLAR İÇİN DEVLETTEN SATILIK 2. EL ARAÇLAR 

İkinci el araç almak isteyenler için güncel olan 3 ayrı duyuru var. Bu duyuruların bir tanesi ekoıomik ömrünü doldurmuş olan ikinci el araçlar için olurken iki tanesi ise halen kullanılabilir araçlar için yayımlandı. Arabası olmayanlara büyük fiyat avantajı sunan bu duyuruların hangi kurumlar tarafından yayımlandığını ve araç satış fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

Ekonomik ömrünü dolduran araçların satış ilanı

Bafra Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 5 adet aracın satışını yapacağını açıkladı. Bu 5 araçtan 4 tanesi trafikten çekilmiş 1 tanesi ile halen trafik kaydı var olarak ilan edildi. 4.100 TL'den başlayan ilk teklif fiyatıytla araç satışı yapacak olan kurumun listesinde yer alan diğer marka ve modeller tablodaki gibi. 

devletin kullanmadığı 2. el araçlar satılıyor 3

Halen kullanılabilir durumda olanların araç satış ilanı

Mülkiyeti Kuşadası Belediyesi'ne ait 9 adet taşınırın satışı yapılması için bir ilan yayımlandı. Belediye başkanlığı duyurusunda binek otombilden otobüse, kamyonetten tarım araçlarına kadar farklı kullanım alanlarına sahip olan 8 adet aracın satışını yapacak. Belediyenin araçlar için belirlediği muhammen bedel ise 8.000 TL'den başlıyor. 

devletin kullanmadığı 2. el araçlar satılıyor 1

Bu kategoride yer alan ikinci ilan ise İzmir'den geldi. İzmir'de İZAYDAŞ'a bağlı olan bir adet aracın satışı yapılacak. 1 adet 2009 mode Mercedes Benz S500 4 Matic Aracın satışını yapacak olan kurum ihale düzenleyecek. İhale ve muhammen bedel bilgileri kurum tarafından istekliler için açıklandı. 

devletin kullanmadığı 2. el araçlar satılıyor 2

4.100 TL'YE, 8.000 TL'YE, 10.0000 TL'YE İKİNCİ EL ARAÇ NASIL ALINIR?

Yukarıda yer alan tablolarda fiyatların ne kadar olduğu ilan edilmiş durumda. Bu fiyatlar ile araba almak isteyenler ihale duyurusu yayımlayan kuruma şahsen başvuru yapacaklar. Başvuruların ardından ihaleye dahil olup araçlar için bildirilen fiyatlar üzerinden kendi tekliflerini sunacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@