43 İlde Tufan Kopacak! Meteoroloji Bölge Bölge Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı Yaptı, Aman Şemsiyesiz Çıkmayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM bayramda hava nasıl olacak açıkladı! Bugünden itibaren yağışlı hava dalgası yurda giriş yaptı. Sağanak yağış, sel uyarısı yapılan iller hangileri, bugün yağmur var mı?

Gündem 01.05.2022 - 08:50 01.05.2022 - 09:02 Gülcan Özer

Geçte olsa gelen bahar ve sıcak hava yerini yeniden soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına bırakıyor. Ramazan Bayramı için sayılı günler kala vatandaşlar tatil planı yaparken Meteoroloji Genel Müdürlüğü beklenen hava durumu tahmin raporunu yayımladı. 

"Bayramda hava durumu nasıl olacak, yağış var mı, yağmur yağacak mı?" sorularına yanıt veren Meteoroloji Genel Müdürlüğü çok sayıda ilde sağanak yağış alarmı verdi. Alarm verilen çok sayıda ilde MGM yetkili kurumların ve vatandaşların ani su baskınları ve sele karşı önlem ve tedbir almasını istedi. 

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK, YAĞIŞ VAR MI?

MGM haftalık hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre Türkiye'nin pek çok bölgesi sağanak ve soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Pek çok ilde bayram boyunca etkili sağanak yağış devam edecek. 

mgm hava durumu tahmini haftalık

Yayımlanan hava durumu tahmin raporuna göre Türkiye genelinde parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, (Eskişehir hariç) İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay ve Sinop çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış meydana gelecek. 

hava durumu tahmin raporu 1 mayıs

Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyı kesimi, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu bölgesinde yerel kuvvetli yağışlar beklenirken Güneydoğu kesimlerinde ise toz taşınımı bekleniyor. 

hava durumu tahmin raporu 4 mayıs

Yağışlar Çarşamba günü tüm batı bölgelerden iç bölgelere çekilirken bayramın son günüde yurt genelinde etkili sağanak yağış yaşanacak. 

perşembe hava durumu tahmini-1

Perşembe günü de yağışlar yurdun doğu kesimlerine doğru çekilmeye devam edecek. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@