43 Yeni Alışveriş Merkezi Açılış İçin Geri Sayıma Başladı

Türkiye'de bulunan alışveriş merkezi sayısı hızla artmaya devam ediyor. Yapılan son açıklamalara göre 43 yeni AVM açılış için hazırlıklar başladı.

GÜNDEM 14.08.2018 - 18:30 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Türkiye'de bulunan alışveriş merkezi sayısı hızla artmaya devam ediyor. Yapılan son açıklamalara göre 43 yeni AVM açılış için hazırlıklar başladı.

Türkiye'de bulunan AVMler her geçen ay biraz daha yüksek cirolara ulaşmayı başarırken yaşanan bu artış alışveriş merkezi sayısının da artmasını sağlıyor. Türkiye'de ki alışveriş merkezi sayısı 411 olarak açıklanırken 43 yeni alışveriş merkezinin de açılış için hazırlık aşamasında olduğu öğrenildi. JLL Türkiye tarafından açıklanan ‘Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü’ raporu verilerine göre toplam alışveriş merkezi sayısı 411 olarak belirlendi. En fazla alışveriş merkezi olan şehir ise 118 alışveriş merkezi ile İstanbul oldu. Ofis Kira Sözleşmesi Artık TL Olarak Düzenlenmeye Başlandı Açıklanan verilere göre İstanbul'da ofis doluluk oranı yükselirken ofis kira sözleşmeleri artık dolar yerine TL olarak düzenlenmeye başlandı. Bundaki en büyük payın dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeni ile kiracıların dövizle kira sözleşmesi imzalamaya yanaşmaması olarak gösterildi. Özellikle de A sınıfı ofislerde Türk Lirası ile kiralama sözleşmelerinin son aylarda büyük oranda arttığı açıklandı. A sınıfı ofis sektöründe boşluk oranı ise bu yılın ikinci çeyreğinde 2017 yılına göre yüzde 21,9 seviyesinden yüzde 20,9 seviyesine geriledi. Emlak365.com 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@