450 Bin Müteahhit Sayısı İle Dünyada İkinci Sıradayız!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gündem hakkında önemli açıklamalarda bulunurken Türkiye'de ki toplam müteahhit sayısını da açıkladı.

Emlak Haberleri 23.11.2018 - 21:47 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gündem hakkında önemli açıklamalarda bulunurken Türkiye'de ki toplam müteahhit sayısını da açıkladı.

Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamasında Türkiye'de toplamda 450 bin müteahhit olduğunu söyleyerek bu sayı ile Türkiye'nin müteahhit sayısı ile dünyada ikinci sırada yer aldığını söyledi. 5 Milyon Binanın Acilen Yenilenmesi GerekiyorTürkiye'de 5 milyon binanın acilen yenilenmesi gerektiğini söyleyen Murat Kurum  "Olası İstanbul depreminde, Allah göstermesin inşallah ama deprem bekleniyor. depremde can ve mal kayıpları yaşarız diyoruz. Bunun da önüne geçmemiz gerekiyor. Bununla ilgili de bizim dönüşmesi gereken acil 5 milyon binadan bahsediyoruz. Bunun için de bizim acilen bu dönüşümü yapmamız gerekiyor. dedi. Türkiye'de 450 Bin Müteahhit Var! Ülkemizde hizmet veren toplam müteahhit sayısı hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum "Biz inşaat sektöründe ülke olarak 450 bin müteahhidimiz var. Dünya ikincisiyiz. Sektörümüz 250 tane doğrudan, dolaylı yönden ilgilendiriyor. Bunlardan birisi de akıllı bina teknolojileri... Bugün maliyeti artıran bir unsur ancak, önümüzdeki günlerde enerji verimliliği olabilecek" dedi. Kanal İstanbul Çevresinde 500 Bin Kişilik Bir Şehir KurulacakKanal İstanbul projesine de değinen Bakan Kurum "Kanal İstanbul çevresindeki 500 bin nüfusu içeren bir planlama yapılıyor. Örnek bir şehircilik anlayışıyla yapılacak. Tüm bu çerçevede bizim akıllı şehir projesini ülkemizi yayınlaştırmamız gerekiyor. Ki bu enerji bağımlılığından daha az zarar görelim." dedi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@