453 m2 Bahçeli Lojman 130.000 TL Fiyatla Satışa Çıkarıldı

Tarım Kredi Kooperatiflerine ait olan bir bahçeli lojman 130.000 TL muhammen bedel ile ihale usulü satılacak. Lojman için istekli olacak vatandaşlar başvurularını ihaleden önce tamamlayacaklar.

Emlak Haberleri 12.10.2021 - 20:22 12.10.2021 - 20:22 Mustafa KARAGÖZ

Kurumların lojman satış duyurularında farklı özelliklerde ihale ilanları gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda ilan edilen ve farklı özelliklerde olan son ihale duyurusu Tarım Kredi Kooperatifinden geldi. 

453 METREKARE BAHÇELİ LOJMAN SATILACAK BAŞVURULARI KAÇIRMAYIN

Yayımlanan yeni duyuru kapsamında, Tarım Kredi Kooperatifleri Bursa İli, Karacabey İlçesi, Ovahamidiye Mahallesinde yer alan taşınmazını satacak. Söz konusu taşınmaz hakkında bilgi veren kurum, satışı yapılacak gayrimenkulün bahçeli lojman olacağını duyurdu. Konutun Ovahamidiye Mahallesi, Köy İçi Mevkii, 732 no’lu parselde kayıtlı olduğunu ifade etti. Konut için satış işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgi veren Tarım Kredi Kooperatifi; bahçeli lojmanlı taşınmazın Kapalı Teklif-Açık Arttırma-Pazarlık Usulü  satılacaktır, ifadelerini kullandı. 

Satış Bedeli ve Geçici Teminat Bedel Fiyatı

Tarım Kredi Kooperatifleri, Bursa'da bulunan 43 metrekare konut için 130.000 TL muhammen bedel açıkladı. 

Kurum başvuruda bulunacak olan isteklilerin 3.900 TL geçici teminat bedeli ödeyerek başvuru yapacaklarını açıkladı. 

BAŞVURUDA BULUNMAK İSTEYENLER İÇİN İHALE TARİHİ

Satışı yapılacak konut için istekli olacak vatandaşlar kuruma başvuru yapacaklar. Başvuruların ardından ihaleye katılacak olanlar tekliflerini sunacaklar. Bu çerçevede en yüksek teklifi sunan vatandaşlar konutu almaya hak kazanacaklar. Eğer ihaleye katılım az olursa veya hiç olmazsa Tarım Kredi Kooperatifleri konutu ilk teklif fiyatı üzerinden satacak. 

İhale Tarihi ve Adresi

İhale için başvuru yapacaklara "İhale 08.11.2021 tarihinde Pazartesi günü saat 14:00’ de 576 sayılı Hamidiye Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüğünde (Ovahamidiye Mahallesi, No:19 Karacabey/BURSA ) adresinde toplanacak İhale Komisyonu huzurunda yapılacaktır." bilgisi verildi. 

İhale Şartnamesi

Başvurular Tarım Kredi tarafından hazırlanan ihale şartnamesine göre tamamlanacak. İhale şartnamesi ihale tarihine kadar Hamidiye Tarım Kredi Kooperatifinden (Ovahamidiye Mahallesi, No:19 Karacabey/BURSA) veya Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Birliği Müdürlüğünden (Kasaplar Mahallesi Soma Caddesi No: 7/1 BALIKESİR ) adreslerinden görülebilir. Şartnameyi incelemek isteyecek olan vatandaşlar bu işlemleri mesai saatleri içerisinde tamamlayacaklar. 

İhale Başvuruları Nasıl Yapılacak?

İstekliler kurum tarafından ilan edilen Bursa ve Balıkesir'de yer alan Tarım Kredi birimlerinden ihale şartnamesini alacaklar. Daha sonra şartnameyi inceleyecek olan istekliler tüm şartların uygun olması durumunda geçici teminat bedelinin ödenmesi ardından ihale başvuru evraklarının kuruma teslime edilmesiyle süreci tamamlayacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@