47 İlde 1207 Arsa Satışta! Milli Emlak Satılık Hazine Arazileri: 305 M2 Arsa 2 Bin 500 TL Fiyatla 24 Ay Taksitle Satışta

Milli Emlak arsa satış ihalesi ilanları yayımlandı. Aralarında İstanbul, İzmir ve Antalya'nın da yer aldığı 47 ilde 1207 arsa satışa sunuldu. Milli emlak arazileri için satış ilanları haberimizde!

Emlak Haberleri 02.12.2021 - 07:27 02.12.2021 - 07:50 Gülcan Özer

Milli Emlak hazine arazileri için yeni satış ilanları yayımladı. Hazineden satılık araziler için 5 yıl emlak vergisi muafiyeti, 2 seneye kadar taksit, KDV'siz ödeme, emlak vergisinden 5 yıl muafiyet ve sıfır tapu harcı ayrıcalıkları uygulanıyor. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa sunulan 1207 arsa için beklenen ilanlar yayımlandı. Aralarında İstanbul, İzmir, Çanakkale, Antalya, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Aydın, Manisa ve Muğla gibi çok sayıda ilin yer aldığı 47 ilde uygun fiyatlı arsa yatırımı için başvurular başladı. 

ARSA YATIRIMCILARI DİKKAT! SATIŞTAKİ HAZİNE ARAZİLERİ İLANLARI YAYIMLANDI 

Hazine arazisi olarak arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere yönelik olarak beklenen Aralık ayı ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında sadece 600 liradan başlayan fiyatlarla çok sayıda tarla ve arsa satışa sunuldu. 

Milli Emlak tarafından satışa sunulan hazine arazileri için 2 seneye varan taksitle ödeme imkanı sunulurken aynı zamanda KDV'siz ve tapu harçsız satış yapılması ve 5 sene boyunca bu arsalar için emlak vergisi muafiyeti uygulanması da yatırımcılara büyük avantaj sunuyor. Bu nedenle Mill Emlak arsa satış duyuruları arsa yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. 

satıştaki hazine arazileri listesi

305 M2 ARSA SADECE 2 BİN 500 TL FİYATLA SATIŞA ÇIKTI! 

2 Aralık 2021 Perşembe günü itibari ile sitede toplam 1207 adet arsa satış ilanı yer alırken Erzurum'a bağlı olan İspir ilçesinde yer alan 305,83 m2 büyüklüğe sahip olan arsa için talep edilen satış fiyatı 2 bin 500 TL olarak duyuruldu. 16 Aralık 2021 tarihinde saat 15:45'te düzenlenecek olan arsa satış ihalesi ile elden çıkarılacak olan arsanın geçici teminat bedeli ise 750 TL olarak duyuruldu. 

milli emlak hazine arazileri ilanlar ı

MİLLİ EMLAKTAN HAZİNE ARAZİSİ NASIL ALINIR?

Milli Emlak tarafından satışa sunulan tüm hazine arazileri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı il / ilçe müdürlükleri tarafından ilan edilmekte olup ihale ilanları ile belirtilen tarihlerde satışlar gerçekleştirilir. Başvurular Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, Emlak Müdürlükleri, Milli Emlak Müdürlükleri ve Milli Emlak Şeflikleri üzerinden ilanlarda belirtilen tarihler aralığında gerçekleştirilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@