471 Milyon Euro Ödeyen Alacak! Dünyanın En Pahalı Evi Villa Aurora Satılıyor

Dünyanın en pahalı evi yeni sahibini bekliyor! İtalya'nın başkenti Roma'da yer alan ve İtalyan bir ailenin sahibi olduğu süper lüks ev asrın müzayedesi olarak anılan açık artırma ile satılacak!

Emlak Magazin 19.01.2022 - 09:12 19.01.2022 - 09:18 Gülcan Özer

Asrın müzayedesi onun için düzenleniyor! 16. yüzyılda inşa edilen ve İtalya’nın başkenti Roma'da yer alan dünyanın en pahalı evi satışa çıktı. 471 milyon Euro değer biçilen evi bu kadar değerli kılan sahip olduğu süper lüks özellikleri değil. Evin her yerinin kelimenin tam anlamı ile başlı başına bir sanat şahaseri olması. 

Villa Aurora belirlenen satış bedeli ile elden çıkarılırsa dünyanın en pahalı evi unvanının da yeni sahibi olacak. İtalya'da asrın müzayedesi olarak anılan bir açık artırma ile satışa sunulan ev online olarak yeni alıcısına kavuşacak. Düzenlenen açık artırmada en düşük fiyat 353 milyon Euro alarak belirlenirken 471 milyon euro fiyat belirlenen eve henüz teklif gelmediği belirtildi. 

İTALYANLAR YABANCILARA SATILMASINA KARŞI ÇIKIYOR! 

Roma'nın en önemli yapıları arasında gösterilen Villa Aurora'nın yabancılara satılması ihtimali ise ülkede tepkilere neden oldu. Roma'nın kültür varlığı olduğu iddia edilen tarihi yapının yabancılara satılmasına karşı çıkan İtalyanlar sosyal medya üzerinden "S.O.S. Kültür Satışta" etiketi ile paylaşımlar yaparken açılan etikete kısa sürede çok sayıda destek mesajı geldi. 

Satışa karşı çıkan kişiler süper lüks villanın bir tarihi değer olduğunu belirterek İtalyan Kültür Bakanlığı tarafından satın alınması gerektiğini savunuyorlar. Söz konusu tarihi yapı İtalyan ressam Caravaggio'nun 1597 tarihli freskini barındırması nedeni ile büyük bir değere sahip olurken yine villanın içerisinde çok sayıda önemli tarihi ve kültürel değere sahip olan heykel, biblo, yapı ve tarihi eserde bulunuyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@