48 ay vadeli 100.000 TL taşıt kredisi için aylık kaç TL taksit öderim? İş Bankası, Garanti, Ziraat Bankası hesaplama

İş Bankası, Garanti, Ziraat, Yapı Kredi'den taşıt kredisi çekmek isteyenler için 48 ay vadeli, 100.000 TL taşıt kredisini hesapladık. Aylık taksit ödemeleri haberimizde.

48 ay vadeli 100.000 TL taşıt kredisi için aylık kaç TL taksit öderim? İş Bankası, Garanti, Ziraat Bankası hesaplama

Sıfır ve ikinci el araç piyasasında yaşanan yüksek fiyatlamalar nedeniyle bankalardan taşıt kredisi kullanma oranı yükseldi. Araç fiyatlarındaki artış beraberinde yüksek tutarlı kredileri de getirdi.

Araç satın almak isteyenler ise internette sık sık bankaların güncel taşıt kredisi faiz oranlarını, otomobil markalarının kredi kampanyalarını takip ediyor.

Haberimizin devamında 100 bin TL tutarındaki sıfır ya da ikinci el araçlar için taşıt kredisi çektiğinizde aylık ne kadar taksit ödersiniz, toplam tutar ne kadar olur öğrenebilirsiniz.

48 ay vadeli 100.000 TL taşıt kredisi hesaplamaları!

Taşıt kredisinde kamu ve özel bankalar müşterilerine belirli tutarlara kadar kredi kullandırmaktadır. Taşıt kredisi kullanırken satın alınacak araç kadar başvuru sahibinin kredi notu, aylık geliri gibi kıstaslar da önemlidir.

En düşük faizli ihtiyaç kredisi araştırmasında öne Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank çıkıyor. Bu üç kamu bankasından taşıt kredisi çekmek isterseniz yüzde 1,59 faiz uygulanıyor ve aylık taksit ödemeleri 3.200 TL civarında oluyor.

taşıt

Taşıt kredisi veren özel bankalara bakıldığında ise Akbank ve Türkiye İş Bankası yüzde 2,05 faiz oranı sunuyor. Krediyi her iki bankadan çektiğinizde de aylık taksitleriniz 3 bin 572 lira oluyor. Toplam geri ödeme ise Akbank'ta 172 bin 16 TL, İş Bankası'nda da 171 bin 991 TL oluyor.

Satın almak istediğiniz otomobil için Yapı Kredi bankası yüzde 2,15, Garanti BBVA yüzde 2,19, QNB Finansbank yüzde 2,84 ve ING Bank ise yüzde 3,09 faiz oranları sunmaktadır.

taşıt2

Bankaların güncel taşıt kredisi faiz oranlarına bakıldığında en uygun faizi kamu bankalarının verdiği görülüyor. Özel banka tarafında ise diğerlerine göre düşük faiz sunan Akbank, İş Bankası ve QNB Finansbank tercih ediliyor.