48 Ay Vadeli 120 Bin TL İkinci El Taşıt Kredisi Aylık Taksiti Akbank'ta Kaç TL?

İkinci el otomobil satın almak isteyenlere Akbank'tan taşıt kredisi verilmeye devam ediliyor. Akbank ikinci el taşıt kredisi maliyetleri ne kadardır? Aylık kredi faizi yüzde kaçtır?

Finans 06.05.2022 - 01:08 06.05.2022 - 01:08 Engin Uzunoğlu

İkinci el otomobil satın almak isteyenlere bankaların verdikleri finansman destekleri araştırılıyor. İkinci el araç satın alırken taşıt kredisi kullanmak genellikle başvurulan bir yol oluyor. Ancak kredi kullanırken uygun maliyet peşinde olanlar. Yoğun bir araştırm asürecinde bulunuyorlar. Akbank da ikinci el araç satın alacak müşterilere finansman desteği sağlıyor. Peki Akbank hangi şartlarda ikinci el otomobiller için taşıt kredisi veriyor?

AKBANK İKİNCİ EL OTOMOBİL TAŞIT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Akbank tarafından ikinci el otomobil satın almak isteyen müşterilere belirli koşullar içerisinde taşıt finansmanı sağlanıyor. Taşıt kredisinin azami vade süresi ile kullanılabilecek kredi miktarı otomobilin değerine göre tespit ediliyor. İkinci el otomobiller için esas alınan değer ise aracın kasko değeri oluyor.

400 Bin TL'ye kadar kasko değeri olan otomobiller için Akbank müşterileri 48 aya kadar vade ile taşıt kredisi kullanabiliyorlar. Ancak otomobilin değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındaysa o zaman taşıt kredisi en fazla 36 aya kadar vade ile çekilebiliyor. Bu vade süreleri herhangi bir şekilde kesinlikle aşılamıyor.

Bir ikinci el otomobil için Akbank'ın verebileceği taşıt kredisinin üst limiti de otomobilin değerine göre belirleniyor. 400 Bin TL'ye kadar kasko değeri olan ikinci araçlara yüzde 70 oranında, 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasında kasko değeri olan otomobiller için yüzde 50 oranında kredilendirme yapılıyor. 200 Bin TL değerinde bir ikinci el araç için en fazla 140 Bin TL taşıt kredisi çekilebiliyor. 500 Bin TL'lik bir ikinci el otomobil için ise Akbank müşterilerine en fazla 250 Bin TL taşıt kredisi imkanı sağlanıyor. Bu kredi miktarlarında herhangi bir istisna uygulanamıyor. Müşteriler daha fazla limitli kredi çekemiyorlar.

AKBANK 120 BİN TL İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank ikinci el taşıt kredisi maliyet hesaplaması

Akbank'tan taşıt kredisi çekmek isteyen müşteriler bu krediyi ikinci el otomobiller için talep ettiklerinde aylık yüzde 1,79 oranında faiz ile karşılaşıyorlar. 48 ay vadeli 120 Bin TL taşıt kredisi kullanan Akbank müşterileri bankaya aylık 4.030TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@