4D'li Taşeron Ve Kamu İşçilerine 2021 İlave Tediye Ücreti 4. Taksit Ödemesi Ne Zaman Yapılacak, Belli Oldu Mu?

4D'li taşeron işçilere ve kamu işçilerine ödenecek olan 2021 İlave Tediye Ücretleri 4. Taksit ödeme tarihi belli oldu mu? İlave tediye 4. taksit ödemeleri ne zaman yapılacak?

4D'li Taşeron Ve Kamu İşçilerine 2021 İlave Tediye Ücreti 4. Taksit Ödemesi Ne Zaman Yapılacak, Belli Oldu Mu?

Türkiye'de kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu işçileri ile 4D'li taşeron işçilere her yıl ödenen ilave tediye ücretleri konusu hakkında araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. İlave tediye ücreti nedir, kimlere ödenir, kaç liradır, ödeme tarihleri belli oldu mu? İşte ilave tediye ücretleri hakkında tüm merak edilen son gelişmeler...

İLAVE TEDİYE ÜCRETİ NEDİR?

İlave tediye ücreti kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve kamu işçisi olarak tanımlanan işçilerle taşeron işçi olarak çalışırken kamu kurum ve kuruluşlarına hgeçişleri yapılan işçilere yapılan bir ödemedir. Bu ödeme her yıl 52 günlük olarak yapılır. 4 taksit halinde yapılan ödemelerle her taksitte işçiler 13 günlük ilave tediye ücreti alırlar. Geçmiş yıllarda ikramiye olarak da bilinen ilave tediye ücretleri kamu işçilerinin bir nevi ek ödemesidir.

İLAVE TEDİYE ÜCRETİ KİMLERE ÖDENİR?

Kanuni bir ödeme şekli olan ilave tediye ücretleri genel ve katma bütçeli kurumlarda çalışan işçilere, özel bütçeli idarelerde çalışan işçilere, sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilere, kamu iktisadi teşekküllerinde çalışan işçilere, belediyeler ve özel idarelerde hizmet akdi ile çalışan işçilere ödenmektedir.

İLAVE TEDİYE ÜCRETLERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

İlave tediye üğcretlerinin ne zaman ödeneceği büyük bir merak konusu oluyor. 2021 yılında ilave tediye ücreti 1. taksiti 29 Ocak'ta, 2. taksiti 11 Mayıs'ta ödenmişti. Kurban Bayramı'nın hemen öncesinde ilave tediye ücreti 3. taksiti kamu işçilerinin banka hesaplarına yatırılmıştı.

2021 yılında kamu işçileri yalnızca 4. taksit ilave tediye ücretini almadılar. İlave tediye ücreti 4. taksit ödemeleri de 17 Aralık'ta yapılacak. Bu tarihte kamu işçileri ile 4/D'li taşeron işçiler 13 günlük ilave tediye ücreti alacaklar ve 2021 yılının ilave tediye ödemeleri tamamlanmış olacak.

İLAVE TEDİYE ÜCRETİ KAÇ TL'DİR?

İlave tediye ücreti kamu işçilerine günlük hesaplamasıyla verildeiği için her işçinin alacağı ücret farklılık gösteriyor. Kamu işçilerinin maaşlarına göre ilave tediye ücreti ödemeleri yapılıyor. 13 günlük maaş anlamına da gelebilen ilave tediye ücreti taksitleri en az 1.108 TL olarak ödendi. İlave tediye ücretleri 3. taksitinde işçilere ne kadar ödeme yapılmışsa 17 AralıK'ta da o miktarda ödeme yapılacak.