5-10 Ekim İcradan Satılık 1+1, 2+1, 3+1 Daireler! İllere Göre Fiyat Çizelgesi

İcradan satılık evlere dair listede 2490 duyuru bulunuyor. 81 il geneli ilan edilen duyurularda çok farklı özelliklerde konutlar bulunuyor. Konut fiyatları ile şehre, ilçeye, binaya göre değişiyor.

Emlak Haberleri 05.10.2021 - 10:12 05.10.2021 - 10:39 Mustafa KARAGÖZ

İcradan satılık konutlara dair güncel liste açıklandı. 5 Ekim ile 10 Ekim tarihleri arasında satışta olacak ilanlara dair kurumların yayımladıkları satış duyurularını derledik. İcradan ev almakla ilgilenenler için o liste. 

İCRADAN EV ALMAK İSTEYENLER İÇİN EKİM BAŞINDA 2490 İLAN

İcradan satılık konutlar yurdun her köşesinde bulunuyor. 81 il geneli icradan konut satış ilanı olsa da bazı şehirler için duyurular daha fazla. Özellikle Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa gibi hem büyükşehir olan hem kalabalık olan hemde konut stoku az olan iller için duyurular daha fazla. 

Kendi kullanımı yada yatırım amacıyla ev almak isteyenler için emlak365.com olarak bizlerde, son duyuruları aşağıda tablo halinde aktardık. Ancak aktardığımız tablo son bir kaç gün içinde yayımlanan duyuruları kapsıyor. Tüm listeye ulaşmak yada kendi şehri için arama yapmak isteyenler için duyuruların tamamı Basın İlan Kurumu'nun sitesinde yer alıyor. 

GÜNCEL İCRADAN SATILIK EV LİSTESİ

Ekim ayının başından itibaren yayımlanmaya başlayan duyurular kapsamında, İcra Genel Müdürlükleri başta olmak üzere çok sayıda ilanı ve satışı yapılacak konutlara dair ilk açıklamaları şu şekilde;

icradan satılık konutlar 5 ekimicradan satılık konutlar 5 ekim 4icradan satılık konutlar 5 ekim 3icradan satılık konutlar 5 ekim 2

İCRADAN SATILIK KONUTLARIN FİYATLARI NASIL BELİRLENİYOR?

İcra kapsamında satışa çıkarılan konutların fiyatları belirlenirken dairelerin bulundukları şehirler, ilçeler ve apartmanın bulunduğu semt gözönünde bulunduruluyor. Bunun dışında kurumlar binanın yeni eski olması, için yapılı olması, dairenin cephesi ve benzeri çok sayıda etmene göre konut fiyatlarını belirliyor. 

Ancak icradan satışa çıkarılan konutlar piyasadan daha ucuz oluyor. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İcra kapsamında satışı yapılacak olan konutlar için başvuru yapacak olan vatandaşlar internet üzerinden e-İhale ile başvurularını yapabilirler. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı Portal Ortak Ekranları - UYAP Bilişim Sistemi üzerinden başvurularını yapabilecekler. Kamu kurumlarının tüm ilanlarında e-ihale başvuru yapacaklar için şu açıklama yer almaktadır.

"İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir." Başvuru işlemleri için vatandaşların sisteme kayıt olmaları gerekiyor. 

İLANLARIN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN

İcradan satılık ilanlara dair görseller Basın İlan Kurumu'ndan alınmıştır. Talep edenler kurumun web sitesi üzerinden sorgulama işlemleri aracığıyla detaylı arama yapabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@