5 - 11 Nisan Başvurusu Devam Eden TOKİ Konut Satış Listeleri! Hangi Şehirlerde 120 180 240 Ay Vadeli Ev Satılıyor

Nisan TOKİ konut satış listeleri belli oldu. 4 şehirde konut satışı yapacak olan TOKİ yüzde 10, yüzde 25 peşinat ödemesi ve 120, 180 ve 240 ay vade olanakları ile konut satışları yapacak.

Toki 05.04.2022 - 10:30 05.04.2022 - 10:30 Mustafa Karagöz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Nisan ayının ilk haftasında 4 şehirde konut satışı yapacağını ilan etti. Konut satışlarından bir tanesi engelli vatandaşlar için olurken 3 şehirdeki konut satışlarına normal vatandaşlar başvuru yapabilecekler. 4 konut satış ilanının tamamı orta gelir grubuna göre olacak ve bu kapsamda belirlenen şartlar uygulanacak. 

* Bitlis Merkez Beşminare Mahallesinde yer alan konut projesinde orta gelir grubu kapsamında sadece engelli vatandaşlar için 12 adet daire satışa çıkarıldı. Konutlar için başvurular 6 Nisan ile 12 Nisan arasında yapılacak. 

* Bursa ili İnegöl İlçesi Karalar Mahallesinde yer alan konut projesi orta gelir grubu kapsamında normal vatandaşlar için yayımlandı. Duyuruya göre 13 ile 19 Nisan tarihleri arasında başvuruları alınacak olan satış duyurusunda 88 adet daire bulunuyor. 

* İzmir ili Kemalpaşa İlçesi Çambel Mevkiinde yer alan TOKİ Projesiden 135 adet daire satılacak. Orta gelir grubu şartlarıyla yapılacak şatışlara Şehit Yakını ve Gazi, Engelli, Normal vatandaşlar başvuru yapabilecekler. Başvurular 11 Nisan ile 15 Nisan tarihinde alınacak. 

* TOKİ Başkanlığı'nın hem alt gelir grubu hemde orta gelir grubu kapsamında satışını yapacağı projelerden birisi de Kilis ili Merkez İlçesi için oldu. Bu projeden toplam 67 daire satışı olacak. Konut satışları için başvurular 11 Nisan ile 15 Nisan tarihleri arasında alınacak. 

TOKİ PROJELERİNE BAŞVURU İŞLEMLERİ

5 11 Nisan tarihleri arasında satışı yapılacak olan konut projelerine başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını kuralı konut satışları kapsamında yapacaklar. Bu kapsamda işlemler e-Devlet üzerinden ön başvuru formu doldurulması daha sonra Halk Bankası ve Ziraat Bankası üzerinden başvuru ücreti ödenmesiyle tamamlanacak. Daha sonra ise kura çekilişi takip edilecek ve kurada ismi çıkanlar konutları almaya hak kazanacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@