5-6 Mayıs perşembe ve cuma PTT, bankalar, noterler açık mı?

Ramazan bayramının sonuna gelinmesiyle birlikte birçok kişi 5-6 Mayıs 2022 PTT, bankalar ve noterler açık mı merak ediyor. İşte çalışma saatleri.

Gündem 04.05.2022 - 02:24 04.05.2022 - 02:24 Büşra Uluşen

Ramazan Bayramı nedeniyle tüm resmi kurumlar 29 Nisan'daki son iş günüyle birlikte bayram tatiline girdi. 2 Mayıs Pazartesi, 3 Mayıs Salı ve 4 Mayıs Çarşamba günleri resmi tatil olması nedeniyle kamu kurum ve kuruluşları hizmet vermedi. Bayram tatilinin 9 güne çıkarılması ve perşembe ile cuma gününün tatil olması için de talepler iletilmiş ancak karşılık bulamamıştı. Vatandaşlar şimdi ise 5-6 Mayıs 2022 tarihlerinde banka, PTT, noterler açık mı araştırıyor. 

5 - 6 Mayıs bankalar açık mı?

Bankalar 29 Nisan Cuma mesaisi sonrasında bayram tatiline başladı. Hafta içi üç iş gününe gelen bayram tatili boyunca hizmet vermeyen bankalar, bayram tatilinin sona ermesi nedeniyle açılacak. Hükümetten 9 günlük bayram kararı çıkmaması neticesinde Türkiye genelindeki tüm bankalar 5 Mayıs Perşembe günü hizmet vermeye devam edecek. 

5 - 6 Mayıs PTT açık mı, noterler açık mı? Nöbetçi noter çalışıyor mu?

Bayram günlerinin sona erdiği 5-6 Mayıs tarihleri arasında hükümetten bayram tatilinin uzatılmasına ilişkin bir karar çıkmaması nedeniyle tüm kamu kurum ve kuruluşları çalışmaya başlayacak. 5 Mayıs Perşembe gününden itibaren mesaiye kaldıkları yerden devam edecek olan çalışanlar yine cuma günü de işlerinin başında olacaklar.

5-6 Mayıs'ta noterler açık mı sorusuna yanıt vermek gerekirse, evet noterler açık olacak. Bayram boyunca hizmet vermeyen kurumlardan biri olan noterler 5-6 Mayıs tarihlerinde açık olacak ve bunun yanında nöbetçi noterler de hizmetini sürdürecek. Ayrıca tüm kamu kurumlarında olduğu gibi PTT şubeleri de 5 Mayıs'tan itibaren mesaiye başlayacaklar.

Bu kurumlarda işlem yapması gereken vatandaşlar, her zamanki mesai saatleri içerisinde şubelere giderek işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@