5-6 Mayıs tatil mi? Ramazan bayramı tatili kaç gün, 9 gün mü olacak?

Ramazan bayramı öncesinde en çok araştırılan konu 5-6 Mayıs tatil mi, Ramazan bayramı tatili kaç gün soruları oldu. İşte konuya ilişkin güncel bilgiler.

Gündem 24.04.2022 - 03:14 24.04.2022 - 03:14 Büşra Uluşen

Ramazan ayının sona ermesine kısa bir süre kala 7'den 70'e herkeste bayram heyecanı yaşanıyor. Bayram öncesinde merak edilen konulardan biri de bayram tatilinin kaç gün olacağı ile ilgili oluyor. Daha önceden tatil planını yapan kişiler ve öğrenciler bayramın sona erdiği 5-6 Mayıs tarihlerinde tatil olacak mı merak ediyor

Ramazan bayramı tatili kaç gün? 5-6 Mayıs tatil mi?

Ramazan bayramı öncesinde tatil planın yapan kişiler bayram tatilinin hangi günler olduğunu araştırıyor. Ramazan bayramı bu yıl 2- 3- 4 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Arefe günü 1 Mayıs tarihi ise Pazar gününe denk geliyor. Buna göre bayram tatili hafta sonu da dahil edilerek 30 Nisan'dan itibaren başlayacak. 30 Nisan, 1 Mayıs, 2 Mayıs, 3 Mayıs ve 4 Mayıs tatilleri hafta sonu ve resmi tatil nedeniyle tatil olacak. 

Vatandaşlar ise bu 5 günlük tatili 5 ve 6 Mayıs tarihleri ile birleştirerek 9 günlük tatil yapmak istiyor. Bu tarihlerin tatil olup olmadığına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ailesinin yanına gitmek isteyen öğrenciler ve tatile gitmek isteyen vatandaşlar Bakanlık tarafından yapılacak açıklamayı heyecanla bekliyor. 

5-6 Mayıs tarihlerinin tatil olması durumunda vatandaşlar 9 gün boyunca tatil yapacak ve iş ile okullar 9 Mayıs Pazartesi gününe kadar kapalı kalacak. Resmi kurumlardan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı ancak konu netleştiğinde haberimizi güncelleyeceğiz. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@