5 Bankadan 1,37 Faizle Konut Kredisi Hamlesi! TEB, Ziraat, Vakıfbank, Akbank, Yapı Kredi 150 Bin TL Kredi Hesaplama

Yeni bir konut satın almak isteyen vatandaşlara bankalardan yüzde 1,37 faiz imkanı haberi geldi. 5 banka tarafından müşterilere uygun maliyetlerle konut kredisi veriliyor. 

Finans 07.09.2021 - 23:39 07.09.2021 - 23:48 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de artık konut satın almak oldukça yüksek maliyetleri gerektirmeye başladı. İnşaat sektöründe yapı malzemelerinde meydana gelen artışlarla beraber konut fiyatları hiç olmadığı kadar yükseldi. Bundan dolayı da direkt olarak peşin para ödemesi ile konut satın alabilecek vatandaşların sayısında çok ciddi oranda azalma kaydedildi. 

5 BANKANIN KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI DİĞER BANKALARIN ÖNÜNE GEÇTİ

Konut satın alırken konut kredisinin neredeyse zorunluluk haline gelmesiyle bankaların konut kredisi kampanyalarına büyük bir ilgi gösterilmeye başlandı. Konut kredisi kampanyalarını araştıran vatandaşlar uygun maliyet kovalamaya başladılar. Son günlerde ise 5 bankadan konut kredisi kampanyaları diğerlerinin önüne geçti. Bu bankalardan konut kredisi kullasnan müşteriler hayallerindeki evlere kolay bir şekilde kavuşabiliyorlar. 

5 BANKADAN 1,37 FAİZLE KONUT KREDİSİ

Aylık yüzde 1,37 faizle konut kredisi vermeye başlayan 5 banka şu anda konut kredisi kampanyaları içerisinde en düşük faizli krediyi veren bankalar oldular. Bu bankalardan konut kredisi kullanan müşteriler piyasa şartları içerisinde düşük maliyetlerle ev sahibi olabiliyorlar. Uygun faizle konut kredisi veren bankalar ise Akbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası ve TEB şeklinde bildirildi.

5 banka konut kredisi kampanyaları

120 AY VADELİ 150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Beş bankanın 120 ay vadeli 150 bin TL konut kredisi maliyetleri küçük oranlarda farklı oluyor. Bu da bankaların kredi maliyetlerinde ek maliyet kısımlarından kaynaklanıyor. Ancak yapılan maliyet hesaplamalarında taksit miktarları aynı oluyor. Buna göre TEB, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Akbank'tan 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullananlar bankaya vade süresince her ay 2.554 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

MALİYETLER ÖDEME PLANLARINA GÖRE DEĞİŞEBİLİYOR

Bankaların kredi politikalarında bazı küçük farklılıklar olabiliyor. Bundan dolayı da esnek ödeme planları devreye girdiğinde maliyetlerde bazı değişimler meydana gelebiliyor. Bankalar standart kredi geri ödemelerinin yanında müşterilere 3 ayda bir eşit taksitli, ara ödemeli, artan taksitli, azalan taksitli, serbest ödemeli gibi ödeme seçenekleri sunabiliyorlar. Bu ödeme seçeneklerini değerlendiren müşterilerin kredi maliyetleri bazı durumlarda düşebilirken bazı durumlarda ise yükselebiliyor. Bunun tercihi tamamen müşterilere bırakılıyor. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@