5 Bin Kamu Lojmanı Acil Olarak Satılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken merakla beklenen kamu lojmanı satışı hakkında da bilgi verdi.

Emlak Haberleri 16.09.2018 - 14:30 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken merakla beklenen kamu lojmanı satışı hakkında da bilgi verdi.

Devlete ait olan kamu lojmanları için satış kararı ilk olarak 100 günlük eylem planı içerisinde duyurulmuştu.Zaman hızla ilerlerken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum öncelikli olarak 5 bin toplamda ise 50 bin kamu lojmanını satma kararı aldıklarını bir kere daha teyit etti. Kamu Lojmanları Ne Zaman Satışa Sunulacak?Verilen karar büyük bir heyecan yaratırken kamu lojmanlarından satın almak isteyen kişiler ise biran önce kesin tarihin açıklanmasını bekliyorlar. Bakan Murat Kurum konu hakkında , "16 bin konutun temelini atacağız ve 18 bin 750 konut için de dönüşüm çalışmalarına başlayacağız. Diğer taraftan kamu konutlarının ekonomiye kazandırılması işi var.Bu da süreç için hem atıl diyeceğimiz, artık yıllardır konuştuğumuz lojmanların da satımını ilk etapta 5 bin, toplamda 50 bin olmak üzere lojmanların da satışını süreç içerisinde gerçekleştireceğiz." diyerek en kısa sürede bunu gerçekleştireceklerini söyledi. Öncelik İçinde Oturan Kişilere Ait Olacak!Kamu lojmanı satışı konusunda öncelik içinde oturan kişilere yani devlet memurlarına verilecek. İçinde oturan kişilerin satın almak istemediği kamu lojmanları ise verilen ilanlarla herkesin başvurusuna açık olarak satışa sunulacak. Öncelikli olarak envanteri oluşturulan 5 bin kamu lojmanı satışa sunulacak. Ardından bu sayı 50 bine tamamlanacak ve satış süreci hızlandırılacak. Devlet atıl durumda olan kamu lojmanları ile kasasına para girişi sağlarken vatandaş ise ucuz konut satın alma fırsatı yakalayacak. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@