5 Bin TL Taksitle Garanti BBVA Müşterilerine Ne Kadar Konut Kredisi Veriliyor?

Konut kredisi çekmek için Garanti BBVA'ya başvuranlar hangi maliyetlerle karşılaşıyorlar? 120 ay boyunca aylık 5 Bin TL taksit ödeyenlere Garanti BBVA kaç TL konut kredisi veriyor?

5 Bin TL Taksitle Garanti BBVA Müşterilerine Ne Kadar Konut Kredisi Veriliyor?

Konut fiyatlarındaki artışlardan dolayı vatandaşların konut kredisi arayışları yoğunlaştı. Bir ev satın almak için gerekli olan finansmanı vatandaşlar birikimleri ile karşılayamıyorlar. Birikimlerin üzerine konut kredisi ile elde edilen para eklenerek bir ev satın alınabiliyor. Bundan dolayı da konut kredisi seçenekleri oldukça sorgulanan konular arasında bulunuyor. Garanti BBVA da müşterilerine konut finansmanı veren banka olarak oldukça kapsamlı bir kampanya duyurusu yaptı.

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ KOŞULLARI NELERDİR?

Garanti BBVA'dan konut kredisi kullanmak isteyenler çok geniş seçenekler eşliğinde konut finansmanını alabiliyorlar. Bu şekilde ev sahibi olma imkanı bulan müşteriler kira ödemek derdinden de kurtuluyorlar. Peki Garanti BBVA hangi imkanlarla konut kredisi imkanı sağlıyor?

Garanti BBVA'dan konut kredisi kullanmak isteyenlere vade süresi açısından diğer bankalarda olmayan fırsatlar veriliyor. Müşteriler 120 aya kadar vade ile değil 240 aya kadar vade ile konut kredisi kullanabiliyorlar. Dileyen müşteriler yine 120 aya kadar vade ile konut kredisi çekebiliyor. ANcak müşteri tercihine göre konut kredisi vadesi 240 aya kadar da çıkarılabiliyor. Ancak bu durumda müşterinin faiz maliyeti daha fazla oluyor. Ayrıca Garanti BBVA 240 ay vadeli konut kredisi için müşterilere daha fazla oranlı kredi faizi uyguluyor.

Garanti BBVA'da her müşteriye özel bir konut kredisi kampanyası bulunuyor. Müşteri tercihine göre artan taksitli, azalan taksitli, balon ödemeli, enflasyona endeksli konut kredileri kullanılabiliyor. Bu şekilde her bütçe için uygun bir konut kredisi imkanı bulunabiliyor.

AYDA 5 BİN TL TAKSİTLE NE AKDAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLİR?

garanti bbva konut kredisi hesaplama-3

Garanti BBVA müşterileri aylık yüzde 2,75 oranlı faiz ile konut kredisi çekebiliyorlar. 120 ay vadeli konut kredisi hesaplamasına ngöre ayda 5 Bin TL taksit ödeyerek Garanti BBVA'dan 174 Bin TL konut kredisi çekilebiliyor. Bu konut kredisinin toplam maliyeti 600 Bin TL oluyor.

Emlak365.com