5 Kg Pirinç ve 5 LT Ayçiçek Yağı 57.5 TL ve 93 TL! Zincir Marketleri Kara Kara Düşündüren Fiyatlar

Zincir marketlerde 130 TL sınırında olan 5 LT ayçiçek yağı TMO'da yaklaşık 93 TL'ye satışa çıkarıldı. Toprak Mahsulleri Ofisi 5 litre yağ dışında 5 kg pirinç satan TMO 57.5 TL'den satış yapıyor.

Gündem 19.02.2022 - 14:37 19.02.2022 - 14:37 Mustafa Karagöz

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) indirimli ürünler listesinde 5 litre ayçiçek yağı dışında pirinçte eklendi. Vatandaşların uzun kuyruklar oluşturdukları ve birden fazla aldıkları ürünlere ilişkin son detaylar.

TMO AYÇİÇEK YAĞI VE PİRİNÇ İNDİRİMİ FİYATLARI GÖREN İNANAMIYOR

Temel gıda ürünlerinde KDV oranı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile yüzde 1 olarak düzenlenmişti. Düzenlemeye ilişkin ayrıntıların oturması ile birlikte market raflarında indirimler görüşmeye başlanmıştı. En dikkat çeken indirim ise TMO'dan gelmişti. Toprak Mahsulleri Ofisi'nde birçok ürün çok dikkat çeken fiyatlarla satışa çıkarıldı. 

Zaten uzun zamandır gündemde olan TMO ayçiçek yağı satışı KDV indirimi ile daha da dikkat çekti. Yağ ile birlikte pirinç, nohut, kuru fasülye gibi ürünlerde de fiyatlar marketlere kıyasla çok uygun seviyede kaldı. 

TMO satış ofislerinde yer alan fiyatlara göre, 5 litrelik ayçiçek yağı 92,5 liradan, 5 kilogramlık pirinç 57,5 liradan, 2 kilogramlık nohut ve kuru fasulye de 16 liradan satışa sunuldu.

TMO'DAN NASIL ÜRÜN ALABİLİRİM?

TMO ürünleri kent genelinde ve bazı ilçe merkezlerinde yer alan satış ofislerinden satıyor. Satış ofislerine uzak olanlar, gidemeyenler ise online olarak PTTAVM'den alabilirler. PTTAVM aracılığıyla yayımlanan TMO ürünlerinde ise fiyatlarda değişiklik olabilir. Vatandaşların online alışverişlerde fiyat farklarına çok dikkat etmesi gerekiyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@