5 Soru, 5 Cevap İle TOKİ İndirim Kampanyası!

TOKİ peşin ödeme indirimi 2021 kampanyası için başvurular yeniden açıldı. 2021 yılının ikinci indirim kampanyası için başvuru tarihi, indirim hesaplama, başvuru şartları ve merak edilen detaylar!

Toki 07.09.2021 - 10:24 07.09.2021 - 10:24 Gülcan Özer

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan konut ve işyeri projelerinden satın alan kişilere yönelik olarak her sene düzenlenen indirim kampayası için 2021 yılının ikinci başvuru dönemi açıldı. Yapılan açıklama ile ikinci indirim kampanyası için başvurular 21 Eylül 2021 tarihi itibari ile başlayacak. 

TOKİ PEŞİN / ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ KAMPANYASI BAŞVURU VE SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Her sene düzenlenerek geleneksel hale getirilen ve yoğun başvuru yapılan TOKİ peşin ödeme indirimi kampanyasının ikincisi bu sene 21 Eylül 2021 tarihi itibari ile başlayacak ve 19 Ekim 2021 tarihinde sona erecek. 

TOKİ BORÇ KAPATMA KAMPANYASI İLE PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ YÜZDE KAÇ OLARAK UYGULANACAK?

Yapılan açıklama ile bu sene ikinci kampanyada borcunu peşin ödeyene ya da toplam borç tutarının en az yüzde 25'ini ödeyen kişilere yüzde 22 oranında indirim yapılacak. Borcun kalan kısmı yeniden taksitlendirilecek. 

toki-indirim-kampanyası

TOKİ ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ KAMPANYASI BAŞVURU KATILIM ŞARTLARI NELER?

Borç kapatma kampanyasından borcunu düzenli olarak kapatan yani aylık taksit ödemesi gecikmeye düşmeyen kişiler yararlanabilecek. Yine geriye dönük emlak vergisi ve aylık taksit borcu bulunmaması şartı aranacak. 

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

TOKİ BORÇ KAPATMA İNDİRİMİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

Kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler başvurularını TOKİ konut satış sözleşmesi imzalanan Halkbank ya da Ziraat Bankası üzerinden yapabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@