5 Yıl Emlak Vergisi, KDV, Tapu Harcı Ödemeden Arsa Yatırımı! Milli Emlak 47 İlde Hazine Arazilerini Satışa Çıkardı

Satılık hazine arazileri listesi Milli Emlak üzerinden yayımlandı. Aralarında Ankara ve İstanbul gibi illerin olduğu 47 ilde Milli Emlak hazine arazisi satışı için başvuruları almaya başladı.

5 Yıl Emlak Vergisi, KDV, Tapu Harcı Ödemeden Arsa Yatırımı! Milli Emlak 47 İlde Hazine Arazilerini Satışa Çıkardı

Hazine arazilerinin satışı tüm hızı ile devam ederken Milli Emlak 2022 yılı için beklenen ilanlarını yayımladı. Milli Emlak / arsa satışları 2022 ilanları ile 47 ilde ucuz arsa satışlarına başladı. Satılık hazine arazileri için düşük fiyatın yanı sıra aynı zamanda 5 sene emlak vergisi muafiyeti, satış esnasında sıfır tapu harcı ve KDV muafiyeti ile 24 ay vadeli ödeme imkanları da bulunuyor.

Türkiye genelinde yer alan 47 ilde satılık hazine arazileri için satış ilanları yayımlanırken 893 hazine arazisi alıcısını beklemeye başladı. Kurumun resmi internet sitesi olan Milli Emlak GOV TR sitesi üzerinden yayımlanan ilanlarda hazine arazisi almak isteyen kişilere kelepir fiyatlarla, yatırımlık arsalar sunulurken arsaların satış fiyatları kadar sunulan imkanlar da dikkat çekiyor.

MİLLİ EMLAK EMLAK VERGİSİ MUAFİYETİ, SIFIR TAPU HARCI VE KDV'SİZ SATILIK HAZİNE ARAZİLERİ LİSTESİ YAYIMLANDI!

Milli Emlak tarafından satışa sunulan ilanlarda birbirinden ucuz yatırımlık arsa fırsatları sunulurken Türkiye genelinde 47 ilde yer alan toplam 893 hazine arazisi için satışa çıkıldı. Aktif ilanların yanı sıra aynı zamanda 74 ilde yer alan 6 bin 574 hazine arazisinin satışı içinde ihale hazırlığı süreci başlatıldı.

milli emlak arsa satış ilanları 31 ocak

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI 2022! SATILIK HAZİNE ARAZİSİ M2 FİYATLARI KAÇ TL?

Milli Emlak üzerinden yayımlanan ilanlarda 700 liradan başlayan fiyatlarla satış yapılırken hazine arazisi fiyatları standart bir m2 fiyatı üzerinden hesaplanmıyor. Her ilanda satışa çıkan hazine taşınmazı için taşınmazın konumu, bulunduğu şehir, merkezi yer olup olmaması, işgalli, işgalsiz olması, toplam büyüklüğü gibi özelliklere bağlı olarak satış fiyatları belirleniyor.

milli emlak arsa satışı 31 ocak

MİLLİ EMLAK HAZİNE ARAZİLERİ SATIŞI NASIL YAPILIR?

Milli Emlak hazine arazilerinin satışı için ilanlarını kurumun kendi resmi internet sitesi olan Milli Emlak GOV TR sitesi üzerinden yayımlar. Bu ilanların her birinde satışı yapmaya yetkili olan Milli Emlak il / ilçe müdürlüğünün ismi ve telefon bilgileri ile ihale tarihi, yeri, saati bilgilerine yer verilir. Hazine arazilerinin satışı ihale yöntemi ile yapılmakta olup ihaleye katılan kişi ya da kurumlar arasında en yüksek teklifi veren ihaleyi kazanır. İhaleye teklif çıkmaması durumunda 2. kez ihale tekrar edilir.