5 Yıldızlı Otellerde Tatil Fiyatları Patladı, Lüks Villa Vaadi İle Kapora Dolandırıcılığı Başladı!

Pandemi yasaklarının kalkması ile bu sene otellerde rezervasyonlar erken başlarken, otel fiyatları cep yakmaya başladı. Alternatif çözüm arayışındakiler bu seferde dolandırıcılara takıldı.

Emlak Haberleri 18.05.2022 - 07:25 18.05.2022 - 07:32 Gülcan Özer

Vatandaş ucuz tatil fırsatları için bu sene erken önlem almaya çalışırken, pahalı otellerden kaçarken dolandırıcılara yakalandı. 5 yıldızlı otellerde 10 bin liranın altına 5 gece konaklamalı tatil fiyatlarının kalmaması hatta bazı lüks otellerde bu fiyatların 30 - 40 bin liraya kadar çıkması büyük şok etkisi yaratmıştı. 

Yerli turiste son derece yüksek fiyatlar verilmesi sosyal medyada büyük tepki çekerken vatandaş daha ucuz tatil yapmak için kiralık villa arayışına girmişti. Ancak, bu seferde dolandırıcılar devreye girdi. Tatil sezonun başlaması ile dolandırıcılar da devreye girerken ucuz tatil ve lüks villa dolandırıcılıkları artmaya başladı. İşte, detaylar...

KİRALIK VİLLA DOLANDIRICILIĞI PATLADI, BU SEFER GURBETÇİLER DOLANDIRILDI! 

Villa kiralayarak tatilini ucuza getirmek isteyen kişiler ne yazık ki yine dolandırıcıların hedefi olmaktan kurtulamadı. Bu sefer dolandırıcılar hedeflerine Almanya'da yaşayan gurbetçileri aldı. Kapora dolandırıcılığı ile Türkiye'de villada tatil yapmak isteyen gurbetçiler hem paralarında oldu, hem de dolandırıcıların "Siz zaten Almanya'da yaşıyorsunuz, villa sizin neyinize" sözleri ile muhatap oldu. 

Dolandırıcılara parasını kaptıran bir gurbetçi kapora olarak 1000 Euro ödediğini, parayı yolladıktan sonra bir daha telefon numarasını aradıktan sonra kendisine "Siz zaten Almanya'da yaşıyorsunuz, villa sizin neyinize" diyerek birde dalga geçtiğini iddia ederek şikayetçi oldu. TÜRSAB ise bu tip dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların mutlaka TÜRSAB bağlantılı siteleri tercih etmeleri konusunda uyarıda bulundu. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@