50 Bin Sosyal Konut ile Dar Gelirliler için Yılda 100 Bin Konut Müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmaları adına başlatılacak yeni projeler ile devam ettirilecek projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 14.11.2019 - 15:22 15.07.2021 - 00:12 SERHATMEDYA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmaları adına başlatılacak yeni projeler ile devam ettirilecek projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum dar gelirli vatandaşlar için başlatılacak konut projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 2020 yılı itibariyle yeni yapılacak olan projeler ile 2019 yılında da uygulanan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sosyal konut projeleri hakkında bilgi veren Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatı da açıkladı. 50 SOSYAL KONUT İLE 100 BİN YENİ KONUT PROJESİDar gelirli vatandaşlar için yeni bir konut programı olacağı bilgisi ilk olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından verildi. Bakan Albayrak tarafından yapılan ilk açıklamada tarihin en düşük faiz oranıyla 20 yıl vade ile kira öder gibi ev sahibi yapacak bir proje olduğu ve kısa sürede açıklanacağı bildirilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da katılmış olduğu canlı yayın kapsamında kısaca bu proje ve 2020 sosyal konut projesi hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Bakan Murat Kurum'un o konuşması.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Konut Müjdesi Açıklaması"Mahalle kültürünü yansıtacak projeler olacak. 2 bin 500'ünün inşaatına başlattık. Hedefimiz 250 bin sosyal konut yapmak. Dar gelirliler için yılda 100 bin konut yapacağız.  Tüm şehirlerimizde projeler yapmaya gayret gösteriyoruz. 50 bin konutu Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla daha yukarılara çekmek."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@