50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Çekilirse 3 Yılda Vakıfbank'a Toplam Kaç TL Faiz Ödenir?

Kredi maliyetlerini araştırarak ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünenler 50 Bin TL kredi için taksit hesaplamalarını merak ediyorlar. Vakıfbank'tan 50 Bin TL ihtiyaç kredisi için kaç TL faiz ödeniyor?

Finans 29.05.2022 - 01:07 29.05.2022 - 01:07 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik koşullar vatandaşları oldukça zor durumda bırakıyor. Bütçelerde meydana gelen açıklar kapanmadan vatandaşlar finansal durumlarını toparlayamıyorlar. Bu açıklar da borçlanarak kapanabiliyor. Bankalardan kullanılan ihtiyaç kredisilerinin bu açıdan çok büyük bir önemi bulunuyor. Peki ihtiyaç kredisi kullanmaya karar verenlere Vakıfbank hangi imkanları sağlıyor? Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi çekenlerin ödeyecekleri faiz ne kadardır? 

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ

Vakıfbank'In müşterilerine finansman desteği sağladığı en bilinen yol ihtiyaç kredisi kampanyasıdır. Bu kampanya çerçevesinde müşteriler belirli maliyetler karşısında nakit desteği alabiliyorlar. Kamu bankası olması dolayısıyla Vakıfbank ortalamaya göre biraz daha uygun faizle ihtiyaç kredisi kullandırıyor. Müşteriler Vakıfbank'tan aylık yüzde 1,91 faizle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar.

Vakıfbank'Tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere 36 aya kadar vade imkanı da sağlanıyor. Ancak bu vade için 50 Bin TL sınırı uygulanıyor. Eğer müşterinin talep ettiği ihtiyaç kredisi müktarı 50 Bin TL'nin üzerine çıkarsa o zaman uygulanan azami vade süresi 24 aya düşürülüyor. Bu konuda herhangi bir istisna uygulaması yapılamıyor. Bu azami vade süresi kuralına tüm müşteriler uymak ve banka da bunu uygulamak zorunda.

Vakıfbank müşterileri çektikleri ihtiyaç kredisi için kolay ödeme imkanları da elde edebiliyorlar. Bu konuda da müşteriye özel bir politika uygulanıyor. Müşterinin bütçesi ve gelir akışı dikkate alınarak bir ödeme planı tercih etmesi sağlanıyor. Bu şekilde Vakıfbank müşterileri ihtiyaç kredisi geri ödemelerini aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli olarak yapabiliyorlar. 

50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİN NE KADAR FAİZ ÖDENİR?

vakıfbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-8

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere bankanın uyguladığı aylık faiz oranı yüzde 1,91 olarak açıklandı. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 2.055 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 74.233 TL oluyor. 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler Vakıfbank'a 3 yıllık vade süresince toplamda 24.233 TL faiz ödemesi yapıyorlar.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@