50 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Aylık Taksiti Kaç TL? Vakıfbank, Garanti BBVA, QNB Finansbank Kredi Kampanyaları!

Nakit sıkışıklıklarına ihtiyaç kredilerinde çözüm arayanlar kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Vakıfbank, QNB Finansbank ve Garanti BBVA 50 Bin TL ihtiyaç kredisini aylık kaç TL taksitlerle veriyor?

Finans 17.05.2022 - 18:06 17.05.2022 - 18:06 Engin Uzunoğlu

Nakit sıkışıklığı son dönemde insanların yaşadıkları ortak finansal problem haline geldi. Bu sıkışık durum düzelmeden de bütçeleri toparlama imkanı kalmadı. insanlar ek kaynak arayışı içerisine girdiklerinde ise tüm yolları bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarına çıkıyor. Bankalardan ihtiyaç kredisi kullananlar borçlarını kapatıp aydan aya taksitler halinde ödeme yapıyorlar. Böylelikle biriken borçlar sorun olmaktan çıkarken finansal planlama da daha geniş perspektifte yapılabiliyor. 

İHTİYAÇ KREDİLERİNDE DÜŞÜK MALİYET ARAYIŞI

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin ana odak noktaları düşük maliyet oluyor. Zorlu bir ekonomik süreçten geçilirken insanlar bir de yüksek kredi maliyetlerini ödeyerek bütçelerini sarsmak istemiyorlar. Bundan dolayı ihtiyaç kredisi çekmeden önce hem kredi faizleri hem de ödeme planları oldukça kapsamlı bir karşılaştırmalı araştırmayla inceleniyor. Bu incelemenin neticesinde hangi bankadan ihtiyaç kredisi çekileceği yönünde karar alınıyor. En önemli kriter ise düşük faiz oluyor. BDDK verileri incelendiğinde düşük faizle ihtiyça kredisi verne bankalar daha fazla kredi kullanırım sayısına ulaşıyorlar. 

36 AYA KADAR VADE İLE İHTİYAÇ KREDİSİ

İhtiyaç kredisi çekmeye karar verenler kredi vadelerine ilişkin de araştırma yapıyorlar. BDDK tarafından belirlenen bu vade sürelerine tüm bankalar uymak durumundalar. Bundan dolayı azami vade süresi bütün bankalar için aynı olarak uygulanıyor. Buna göre 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerine en fazla 36 ay, 50 Bin TL'nin üzerinde olan ihtiyaç kredilerine ise en fazla 24 ay vade yapılabiliyor. Bankaların bu konuda herhangi bir istisna uygulaması yapmalarının imkanı bulunmuyor.

QNB FİNANSBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama 2

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi halinde aylık kredi taksiti 2.047 TL oluyor.

VAKIFBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Vakıfbank'ın ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1,91 olarak açıklandı. Müşteriler 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanmaları halinde Vakıfbank'a her ay 2.055 TL kredi taksiti ödüyorlar.

50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-4

GARANTİ BBVA 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Garanti BBVA müşterileri aylık yüzde 2,27 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti 2.197 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@