500 Milyon TL'lik Günlük İşlem Hacmine Sahip Türk Kripto Para Borsası Coinzo Neden Kapandı, Yatırımcılar Ne Yapacak?

Türkiye'deki kripto para yatırımcıları için önemli bir gelişme yaşandı. En çok kullanılan 5 Türk kripto para borsasından birisi olan Coinzo kapandı. Coinzo neden kapandı, yatırımcılar ne yapacak? 

Finans 11.10.2021 - 18:44 11.10.2021 - 18:51 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de kripto para yatırımcılarını çok yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Türk kripto para borsaları ile alakalı son dönemlerde yaşanan tartışmalar bu alanda çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Ancak bu sefer oldukça yaygın kullanılan kripto para borsası Coinzo'nun kapandığının açıklanması gündeme oturdu. Şimdi ise herkes “Coinzo neden kapandı” sorusuna cevap aramaya başladı. 

GÜNLÜK 500 MİLYON TL İŞLEM HACMİ OLAN TÜRK KRİPTO PARA BORSASI İÇİN KAPANMA KARARI

İzmir merkezli kripto para borsası olan Coinzo günlük 500 Milyon TL'yi geçen bir işlem hacmine sahipti. Bu denli büyük işlem hacmine sahip kripto para borsasının neden kapandığı merak konusu oldu. Cozinzo'nun kapanma nedeni ne? Coinzo üzerinden yatırım yapan Türk kripto para yatırımcıları bundan sonra ne yapacaklar? 

COİNZO NEDEN KAPANDI?

Ünlü Türk kripto para borsası Coinzo neden kapandı sorusuna cevap aranıyor. Akıllara bir yolsuzluk ihtimali gelse de şirket tarafından yapılan açıklamada böyle bir durumun olmadığı bildirildi. Coinzo Teknoloji AŞ tarafından kripto para platformu hizmetlerinin sonlandırılmasına dair şirket kararı alınarak uygulamaya sokuldu. Coinzo'nun neden kapandığı sorusunun cevabı ise yalbızca şirket kararı olarak kamuoyuna bildirildi. 

COİNZO ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA

Coinzo dijital varlık servis sağlayıcısının kapanmasın ailişkin Coinzo Teknoloji AŞ tarafından şu açıklama yapıldı:

“Coinzo Teknoloji Aş olarak kripto para platformu hizmetlerimizi sona erdirme kararı verdik. Kullanıcılarımızın tamamının Türk lirası ve kripto para varlıkları güven altındadır. Kapanma sürecimizde kullanıcılarımız tüm varlıklarını istedikleri gibi transfer edebileceklerdir. Destek ekibimiz Coinzo şirketinin kripto para platformu üzerinde kullanıcılarımızın her türlü sorunlarına çözüm üretmeye devam edecektir.”

COİNZO'DAN PARA NASIL ÇEKİLECEK?

Cozinzo şirketinden kripto para borsası üzerinde varlıkları olan kullanıcıların bundan sonraki süreçte ne yapmaları gerektiği de açıklandı. Şirketin internet sitesine giren kullanıcılar kayıtlı e-mail adresi ve şifresi ile giriş yapaccaklar. Ardından çekim işlemleri için uygulanmakta olan güvenlik prosedürü olan iki aşamalı doğrulama aktif edilecek. Sonrasında ise kullanıcılar sistem üzerinde bulunan Türk lirası ve kripto para varlıklarını çekebilecekler. Kullanıcıların çekim işlemlerini Coinzo hesabındaki isim ve soy isim ile eşleşen bir banka hesabına yapmaları gerekecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@