550 Milyon Liraya Satılan Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı Kimin, Nerede?

Türkiye'nin en pahalı evleri arasında yer alan ve İstanbul Yalıları arasında en değerlilerden biri olarak kabul edilen Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı kimin, nerede? Tophane Müşiri Zeki Paşa için Sultan 2.

EMLAK HABERLERİ 13.07.2019 - 15:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Türkiye'nin en pahalı evleri arasında yer alan ve İstanbul Yalıları arasında en değerlilerden biri olarak kabul edilen Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı kimin, nerede?

Tophane Müşiri Zeki Paşa için Sultan 2. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan yalı rekor fiyatla satışa sunuldu. 23 Odalı 5 Salonlu Yalı 550 Milyon Liralık Rekor Fiyatla Satışa Çıktı! İstanbul'un en güzel yerlerinden biri olarak kabul edilen Boğaz bölgesinde yer alan yalılar rekor fiyatla satılmaya devam ediyor. Son dönemde özellikle de Arapların ilgi göstermeye başladığı yalılar birbiri ardına satılıyor Son olarak ta Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı satışa çıktı. Toplam 23 odası ve 5 salonu olan tarihi yalı 550 milyon liralık rekor fiyat ile satışa sunuldu. Tarihi yalıya Arapların büyük ilgisi olduğu öğrenildi. 

Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı Kimin?Sultan Abdülhamid tarafından Tophane Müşiri Zeki Paşa için yapılan yalı halen "Filinta Mustafa" olarak ta anılan Paşanın mirasçılarına ait bulunuyor. Hatırlanacağı üzere 2018 yılında Paşanın 4. kuşak torunlarından Gökhan Atasever miras tespit davası açmış ve yalının da içerisinde olduğu taşınmazlar için miras kavgası yaşanmıştı. Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı Nerede?Tarihte önemli bir yere sahip olan kişiler arasında yer alan Tophane Müşiri Zeki Paşa, Abdülhamid Han'ın sağ kolu olarak kabul ediliyordu. Onun için özel olarak yapılan yalı İstanbul Boğazında yer alıyor. İstanbul Boğazında ikinci köprünün altında yer alan yalı Rumelihisarı sınırları içerisinde yer alıyor.  Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@