6 - 10 Haziran Haftalık Hisse Önerileri! Yeni Haftada Borsa İstanbul'da Hangi Hisse Senetleri Değer Kazanacak?

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde yatırım yapacak olanların merak ettikleri hisse önerileri belli oldu. 6 – 10 Haziran haftasında hangi hisse senetlerine yatırım yapılmalı? 

Finans 05.06.2022 - 00:36 05.06.2022 - 00:36 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de finansal gelişmeler varlık sahiplerinin yatırımlarını ciddi anlamda Borsa İstanbul’a yönlendiriyor. Türk lirasındaki değer kayıpları, mevduat faizlerinin yetersizliği, döviz kurlarındaki belirsizlik yatırımcıların borsa ile kendilerini güvence altına almaları yönünde bir refleks geliştirmelerini sağlıyor.

BORSA İSTANBUL REKORLARA DEVAM EDİYOR

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi bir süredir yatırımcılara önemli kazançlar sunuyor. Geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek kapanış seviyesini yakalayan Borsa İstanbul rekor seviyesini bir adım öteye taşımayı başarmıştı. Doğru hamleler yapan borsa yatırımcıları da varlıklarını arttırmayı başardılar. Bundan dolayı borsa yatırımları daha da cazip bir hale geldi. 

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ BELLİ OLDU

Türkiye’de bazı yatırım şirketleri hisse önerileri ile borsa yatırımcılarının yatırımlarını yönlendirmeleri için fikir veriyorlar. Bu konuda düzenli olarak isabetli tavsiyelerde bulunan Ahlatcı Yatırım haftalık hisse önerileri ile gündem olmayı başarıyor. Ahlatcı Yatırım tarafından yayınlanan son bülten ile geçtiğimiz haftanın hisse önerilerinin performanslarına dair veriler paylaşıldı. 

Ahlatcı Yatırım’ın bir önceki hafta önerdiği hisse senetlerinden SASA, EREGL, QUAGR, ISFIN ve DOHOL pay senetlerinin hedef fiyat aralıklarına ulaştığı bildirildi. Bu hisse senetleri içerisinde yer alan SASA yüzde 33,8, QUAGR yüzde 8 değer kazandı.

Ahlatcı Yatırım tarafından bir önceki hafta önerilen hisse senetlerinin ortalama  değer kazancı yüzde 9,83 olurken XU100’de değer artışı yüzde 6,66 oldu. Ahlatcı Yatırım tarafından 6 – 10 Haziran haftasının hisse senedi önerileri de yayınlandı. 

Ahlatcı Yatırım tarafından bir önceki hafta önerilen hisse senetlerinden SASA, EREGL, QUAGR, ISFIN ve DOHOL hisselerinin öneri listesinden çıkarıldığı bildirildi. Bu hisse senetleri yerine ise listeye LOGO, KORDS, SELEC, ALARK, OTKAR hisse senetlerinin eklendiği bildirildi.

Not: Haberimizde yer alan borsa önerileri ilgili yatırım şirketine ait olmakla beraber yatırım kararı alınırken tek veri olarak kabul edilmesi kazanç sağlamayabilir. Burada kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@