6 Bakan için Kabine Değişikliği İddiası! Süleyman Soylu'nun Görevi Değişecek

Cumhubaşkanı Erdoğan'ın kabine değişikliğine ilişkin iddialara bir yenisi eklendi. Kabineye dair son iddiada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabineyi Pazartesi günü değiştireceği ve Süleyman Soylu'nun da liste olduğu öne sürüldü.

6 Bakan için Kabine Değişikliği İddiası! Süleyman Soylu'nun Görevi Değişecek

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde değişiklik iddiaları siyaset gündeminde konuşulmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda sıkça konuşulan konuya ilişkin yeni bir iddia gündeme taşındı. Gazeteci Hürrem Elmasçı tarafından gündeme taşınan iddialarda hem değişikliğin ne zaman olacağı hemde kimlerin değişiklik listesinde olduğuna dair öngörüler yer aldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ PAZARTESİ AÇIKLANACAK İDDİASI

Oda TV yazarı Hürrem Elmasçı tarafından yayımlanan haberde, Cumhurbaşkanlığı Kabine değişikliğine ilişkin 22 Mart tarihine dikkat çekilen yazıda o gün siyaset sahnesinde yer yerinden oynayacak, ifadesi kullanıldı. Kabinede değişikliklerin olacağını ve bu değişikliklerin hangi bakanlıklarda olacağına dair tahmin yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanların isimlerin üzerini çizdiğini iddia eden ünlü gazeteci değişikliklerin Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nda olacağını iddia etti. Hürrem Elmasçı yazısının o bölümünde şu ifadeleri kullandı.

"Bakan Fahrettin Koca ve Bakan Ziya Selçuk dışında kimler gidici yazayım: Bir, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Zehra Zümrüt Selçuk… İki, Tarım ve Orman Bakanı: Bekir Pakdemirli… Üç, benim en şaşırtıcı bulduğum; Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu… Sıkı durun! Dört, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu…"

SÜLEYMAN SOYLU BİR ÜST MAKAMA ÇIKARILACAK

Kabine değişikliğine ilişkin yayımlanan haberde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevden alınacağı iddia edildi. Süleyman Soylu'nun bir üst makam olan Cumhurbaşkanlığı Yardımcısı pozisyonuna getirileceği öne sürüldü.

İçişleri Bakanı Kim Olacak?

Yazının devamında ise İçişleri Bakanlığı görevine getirilecek isim hakkında bazı iddialar yer aldı. Elmasçı yazısının o bölümünde ise "Devlet Bahçeli Beyefendi’den tepkisini merak ediyorum ben… Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper’in “Andımız” çıkışında olduğu yazılacak çizilecek ancak bu doğru değil. Sayın Erdoğan epeydir bu değişikliği düşünüyordu" ifadelerine yer verdi.