6 Eylül Pazartesi Evde Bakım Parası Yatan İller! İlk Ödeme Yapılan Şehir

6 Eylül evde bakım parası yatan iller hangileri? Pazartesi günü evde bakım parası ödemesi yapılan şehirler? e-Devlet evde bakım parası sorgulama ekranı ve son gelişmeler.

Gündem 06.09.2021 - 09:47 06.09.2021 - 09:47 Mustafa KARAGÖZ

Evde bakım arası eylül ayı ödemeleri başladı mı? Çok sayıda hak sahibi vatandaş bu sorunun yanıtını arıyor. Eylül ayının 6. günü olması ve Aile Bakanlığı'nın ödemeleri her ayın bu dönemlerinde yapıyor olması nedeniyle vatandaşlar güncel listeyi merak ediyorlar. Emlak365.com olarak güncel evde bakım parası ödeme listesini  hemde e-Devlet üzerinden sorgulama ekranını paylaşıyoruz. 

EYLÜL AYI EVDE BAKIM PARASI ÖDEMELERİ

Evde bakım parası desteği Türkiye'de en fazla alınan ödemelerin başında geliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın vatandaşlara sağladığı destek ödemelerinden olan evde bakım parası desteği, özel koşulları sağlayan kişilere ödeniyor. Engelli, kendi başına yaşamını devam ettiremeyen aile bireylerine bakan vatandaşlara ödenen evde bakım parası ödemesi için ayrıca gelir şartı da bulunuyor. Tüm koşulları sağlayan ailelere ise her ay düzenli ödeme yapılıyor. 

Aylık yapılan ödemelerde ise her şehir için net bir tarih bulunmuyor. Evde bakım maaşı ödemeleri şehirlere her ayın ikinci haftasının başında karışık bir şekilde ödenmeye başlıyor. Ödemeler ayın 3. haftasının sonuna kadar devam ediyor. Destek ödemesi alan vatandaşlar ise ödemelerin ne zaman yatırılacağını gün gün kontrol ediyorlar. 

EVDE BAKIM PARASI ÖDEME LİSTESİ 6 EYLÜL PAZARTESİ

Vatandaşlar eylül ayı evde bakım parası ödemelerinin ne zaman yatacağını merak ediyorlar. 6 Eylül Pazartesi gününde ise henüz ödeme yapılan şehir bulunmuyor. Vatandaşlar için ödemelerin bugün yarın başlaması bekleniyor. Ödemeler başladığında aşağıda yer alan listeye tek tek ekleyeceğiz. 

1-) 

2-)

3-)

EYLÜL 2021 EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA 

Evde bakım maaşı ödemelerinden faydalanan aileler e-Devlet'ten sorgulama yapabilirler. Emlak365.com olarak aşağıda e-Devlet bağlantı adresini paylaştık. 

Evde bakım maaşı sorgualama e-Devlet TIKLAYINIZ

Yukarıda yer alan bağlantı üzerinden Aile Bakanlığı'nın "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" sorgulama ekranına gidersiniz. Söz konusu sorgulama ekranı üzerinden eylül ayında ödemelerin hesabınıza yatmış veya yatmamış olduğunu kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz. E-Devlet sisteminde sorgulamada bulunmak için T.C. numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmanız yeterli. E-Devlet şifresi olmayanlar kendilerine en yakın PTT şubesine giderek şifre alabilir daha sonra sorgulama yapabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@