6 Gün Sonra Bu Fiyatlar Yok! TOKİ Ay Sonunda Boş Hazır Daireleri Taksitle Elden Çıkarıyor

TOKİ Başkanlığı Ekim sonu duyurular ile satılamayan konutları satışa çıkardı. Açık artırma, kuralı ve kurasız konut satış yöntemiyle satılacak olan konutlarda uzun vadeli ödeme planları var.

6 Gün Sonra Bu Fiyatlar Yok! TOKİ Ay Sonunda Boş Hazır Daireleri Taksitle Elden Çıkarıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 25 Ekim ile 31 Ekim tarihleri arasında farklı illerde yer alan tamamlanmış projelerden konut satışları yapacak.

Uzun vadeli ödeme planıyla ev almak isteyenler için özel olanakların yer aldığı duyuruların tamamını derledik. Açık konut satışları, kuralı konut satışları ve açık artırmalı satışların tamamını sizlere aktarıyoruz.

KURALI KONUT SATIŞI YAPILACAK OLAN ŞEHİRLER

TOKİ kuralı konut satışı kapsamında ilk olarak Afyon Sandıklı'da yer alan konut projesinden konut satışı yapacak. 253 konutluk projeden 146 daire satılacak. Bunun dışında ikinci satış ilanı Erzincan için yayımlandı. Erzincan'ın Kemaliye İlçesinde yer alan TOKİ projesinden 101 orta gelir grubu konut satışı yapılacağı açıklandı.

Kilis'in Polateli İlçesindende TOKİ konut satışları için başvuru yapılabilir. Bu projeden 32 konut kuralı satış ile satılacak. Kuralı konut satışları kapsamında listenin son ilanı Şanlıurfa Akçakale Projesi için oldu.

kuralı toki konutlar 25 ekim

Kuralı konut satışları için başvurular ilk olarak e-Devlet ekranından yapılacak. Ardından ise başvurular için belirlenen ön başvuru ücreti ödenip kura işlemleri beklenecek.

AÇIK KONUT - KURASIZ KONUT SATIŞLARI

TOKİ Başkanlığı herhangi bir kura olmadan doğrudan konut satışı yaptığı duyuruları da yayımladı. Başvuru önceliğine göre ilk gidenin alabileceği konut satışları için iki duyuru var. Birincisi konut satış ilanı ikincisi ise dükkan satış ilanı.

TOKİ Kocaeli'nin Dilovası İkçesi Köseler Mahallesinde inşa ettiği konut projesinden başvuru önceliğine göre daire satışı yapacak. Al gelir grubu için ilan edilen konutlardan 10 tane kaldı. Kuruma giderek başvuru yapanlar hiç beklemeden istedikleri konutu alabilecekler.

Diğer açık satış ilanı ise Van'ın Erciş İlçesinde yer alan işyeri satış ilanı.

kirasız konut satışları 25 ekim

Açık konut satış ilanı için başvuru işlemleri Ziraat Bankası ve Halk Bankası üzerinden yapılacak. Bankalara giderek doğrudan başvuru yapılacak konut seçimi sonrası ödeme planı oluşturulacak.

AÇIK ARTIRMA İLE KONUT SATIŞLARI

Ekim ayının son günlerinde başvuru alınacak olan tek bir TOKİ kuralı konut satış ilanı bulunuyor.

ihale konut satışı

İzmir'in Karabağlar İlçesinde yer alan TOKİ Projesinden 141 konut satışı yapılacak. Orta gelir grubu kapsamında yapılacak olan konut satışları için ihale işlemi 2 Kasım'da tamamlanacak. İhaleye katılmak isteyenler başvurularını yaptıktan sonra açık artmaya katılacaklar.

SONRAKİ HABER