6 Kasım Cumartesi Kararnamesi Yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Sayıda Atama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 6 Kasım Cumartesi Atama Kararnamesi yayımlandı. 3 kurumda önemli mevkilerde isimlerin görevleri değişti.

Gündem 06.11.2021 - 08:44 06.11.2021 - 08:44 Mustafa KARAGÖZ

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yeni atama kararnamesi yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerçekleştirdiği atamalar ile iki bakanlık ile bir kuruma atama yapıldı. Görev değişikliği olan bakanlıklar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milii Eğitim Bakanlığı oldu. Atama kararnamesinde yer alan diğer kurum ise Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü oldu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 3 KURUMA ATAMALAR

06 Kasım 2021 Tarihli ve 31651 Sayılı Resmî Gazete'de "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/505, 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515)" atama kararnamesi yayımlandı. Kararname ile görevden alınan ve yeni ataması yapılan isimler, atama yapılan kurum makamları şöyle oldu. 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İş Başmüfettişliğine İş Müfettişi Serhat KAHRAMAN atandı.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Başkan Yardımcısı İsmail YILMAZ görevden alındı.

MADEN TETKİK VE ARAMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Genel Müdür Yardımcılığı görevine iki isim atandı. Bu makama Abdulkerim AYDINDAĞ ve Ahmet ÖZGÜVEN'in ataması yapıldı.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Hazine Kontrolörlüklerine, i Gülşah PEKBİLEK, Ezel Malik ZENGİN, Salim KOCAARSLAN ve Engin YAŞAR atandı.

MEB ATAMALARI

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Atif ALA görevden alındı. Bu göreve Metin ÇAKIR getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Maarif Müfettişliğine Ersoy AKSOY atandı atandı. 

Milli Eğitim Bakanlığı Adana İ1 Milli Eğitim Müdürü Veysel DURGUN görevden alındı bu göreve Yaşar KOÇAK getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı; Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk TEKİN, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, görevden alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı; Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Haşan KÖKREK, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Murat Mücahit YENTÜR, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Yusuf KAHRAMAN, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ömer AKMANŞEN atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı; Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN, görevden alındı.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ergüven ASLAN, Atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN görevden alındı göreve Züleyha ALDOĞAN atandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@