6 Ölü 37 Yaralı! Soma Kazasının Nedeni Ne? Otobüs Kamyona Nasıl Çarptı? Şoför Uyudu Mu?

Soma'da bir otobüs kamyona çarptı 6 kişi öldü, 37 kişi yaralandı. Peki Soma kazasının nedeni ne, otobüs şoförü mü suçlu? İlk açıklama geldi.

6 Ölü 37 Yaralı! Soma Kazasının Nedeni Ne? Otobüs Kamyona Nasıl Çarptı? Şoför Uyudu Mu?

Türkiye sabah saatlerinde çok üzücü bir kaza haberiyle uyandı. Manisa'nın Soma İlçesinde hareket halinde olan bir otobüs kamyonla çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle can kaybı olurken çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi.

6 KİŞİ ÖLDÜ 37 KİŞİ YARALANDI

Manisa'da meydana gelen kazaya dair ilk bilgilerde, katliam gibi kazanın sabah saat 04.45 sularında meydana geldiği yönünde oldu. Kaza, İstanbul İzmir karayolunda meydana geldi.

kaza3

Karayolunda seyir halinde olan ve içerisinde 50 yolcu taşıyan otobüs, kamyona çarptı. 50 yolcu dışında 3'de personelin bulunduğu otobüsün sağ şeritte bekleyen kamyonun römorkune çarptoğı öğrenildi. Çarpma otobüsün ön ve yan kısmından römorkün arka kısmına doğru oldu.

Yaşanan kazanın hemen ardından bölgede bulunan ve otobüste yaralı konumda vatandaşlar ihbarda bulundu. Bölgeye çok kısa bir sürede sağlık ve güvenlik ekipleri yönlendirildi.

kaza2

Sağlık ekiplerinin ilk tesptilerine göre otobüste bulunan 6 yolcu kaza anında hayatını kaybetti. Otobüste bulunan toplam 50 yolcudan 37'si çeşitli yerlerinden yaralandılar.

Otobüste bulunan yaralılar bir bir hastaneye taşınırken tedavilerine hemen başlandı.

Ayrıca güvenlik ekipleri yaşanan kazaya dair geniş çaplı bir soruşturma başlattıklarını bildirdiler.

Manisa Valiliği İstanbul İzmir karayolunda meydana gelen kazaya ilişkin bir basın açıklamasında bulundu.

kaza

Yaralıların durumuna dair bilgi verilen açıklamada Yaralıların 6’sı Balıkesir'de bulunan hastanelerde, geri kalan yaralılar ise Manisa'da bulunan hastanelerde tedavi edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Kazanın Nedeni?

Kazanın nedenine dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Güvenlik güçlerinin soruşturması sonrası resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.