60 ay vadeli 100.000 TL! Ziraat Bankası'ndan 6 yeni, 2 yenilenen kredi ürünü

Ziraat Bankası 6 farklı yeni kredi ürününü kamuoyu ile paylaştı. Banka bu kredilerin dışında ayrıca 2 kredi ürününde yenilemeye gittiğini duyurdu. İşte bankanın yaz dönemi kredileri.

Finans 12.04.2022 - 17:04 12.04.2022 - 17:04 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Ziraat Bankası'ndan kredi çekmeyi planlayanlara yeni haberler geldi. Banka kredi ürünlerinde genişlemeye gitti. Tarım alanında altı farklı yeni kredi ürünü sunacak olan Ziraat Bankası bunun dışında bazı kredilerinde limit ve vade değişikliğine gitti. İşte bankanın yeni dönem kredi politikası. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN YENİ KREDİ ÜRÜNLERİ

Bankanın yeni kredi ürünlerinin tanıtımı yapıldı. Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar tanıtım kapsamında hem bankacılık politikası hakkında yeni dönem kredi ürünleri hakkında açıklamalarda bulundu. Ziraat Bankası'nın tarım ekosistemine yönelik sağlayacağı katkıları açıklayan Alparslan Çakar, bankanın ülke tarımının verimliliğine, karlılığına, üretimin sürdürülebilirliğine ve geleceğine gereken finansal desteğin verilmesi misyonunu hiç değiştirmediğini söyledi.

Pandemi süreci ile birlikte tarımın ne kadar önemli olduğunun bir kez daha görüldüğünü ifade eden Ziraat Bankası Genel Müdürü gıdaya yeterli erişimi olmayan ülkelerin karşı karşıya kaldıkları zorlukları hatırlattı. Bu kapsamda Türkiye'nin daha çok üretmesi gerektiğini ifade eden Çakar, bir karış tarım arazisinin boş kalmaması gerektiğini söyledi. 

Tarım alanında Ziraat Bankası'nın 2022 politikası hakkında bilgi veren Ziraat Bankası Genel Müdürü "Biz tarım sektörünün üretim potansiyelini biliyor, finansmanın ana bankası olarak ülke tarımının geleceğine inanıyoruz. Bu inanç ve güven doğrultusunda tarımsal üreticilerimize kullandırdığımız kredileri 120 milyar TL’nin üzerine taşıdık. Kredi kullanan üretici sayımızı 732 binin üzerine çıkardık." açıklamasında bulundu.  Çakar ayrıca Ziraat Bankası'nın tarımsal finansman konusunda bir numara olduğunu söyledi. 

İŞTE BANKANIN YENİ DÖNEM KREDİLERİ

Ziraat Bankası'nın yeni dönemde sağlayacağını ilan ettiği 6 farklı tarım kredisi paylaşıldı. Yeni krediler ile genç ve kadın çiftçilere, arıcılara, güneş enerji sistemleri ve diğer tarım alanlarına kredi desteği verilecek. Bununla birlikte ekipman ve köyde yaşamak isteyenlere sağlanan kredi destekleri de yenilendi. 

Yeni Ziraat Bankası Kredileri

* Genç Çiftçi Kredileri

* Kadın Çiftçi Kredileri

* Altın Kovan Kredisi

* Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Kredisi

* Üreten Kooperatif Kredisi

* Tarım Transfer Kredisi

İçeriği Yenilenen Özellikleri Değiştirilen Krediler

* Küçük Ekipman Kredisi; 50.000 TL olan limit 100.000 TL olurken ödeme süreci de 48 aydan 60 aya çıkarıldı. 

* Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Kredisi; 150.000 TL olan limit 250.000 TL olarak yenilendi. Başvuru süreci ise 31 Aralık 2023 olaak güncellendi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@