60 Ay Vadeli 150 bin TL Konut Kredisi Çekenler Vakıfbank'a Toplam Kaç TL Faiz Ödüyorlar?

Konut kredisi kullanmak isteyenler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. 60 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi için Vakıfbank'tan finansman desteği alanlar ne kadar toplam faiz ödemesi yapıyorlar?

Finans 18.06.2022 - 23:25 18.06.2022 - 23:25 Engin Uzunoğlu

Konut sahibi olmak isteyenler yüksek fiyatlardan dolayı bazı finansal çözümlere ihtiyaç duyabiliyorlar. Bir ev satın alabilecek toplam bedeli insanlar bir anda birikimleri ile ortaya koyamıyorlar. Tam da bu durumda devreye bankaların konut kredisi imkanları giriyor. Ancak bu konut kredilerinin de belirli maliyetleri oluyor. Maliyet karşılaştırmaları yaptıktan sonra konut kredisi kullanılacak bankaya karar veriliyor. Vakıfbank da düşük faizle konut kredisi veren bankalardan birisi olarak sıklıkla maliyet araştırması sorgulanan bankalar arasında yer alıyor. 

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

Vakıfbank'tan konut kredisi çekmek isteyenler kendilerine hangi koşullarda bu kredi imkanının sağlanabileceğini merak ediyorlar. Vakıfbank müşterileri aylık yüzde 1,29 faizle konut kredisi kullanabiliyorlar. Bu faiz miktarı şu anda konut kredisi veren bankalar arasında en düşük faizlerden birisi oluyor. Vakıfbank kamu bankası olarak ucuz konut kredisi vererek müşterilerin ev sahibi olmalarına destek oluyor.

Konut kredisi kullanırken Vakıfbank müşterilerine 120 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. Ancak her kredi ürününde olduğu gibi konut kredisinde de vade uzadıkça faiz maliyeti de artıyor. Bundan dolayı taksit miktarları bütçeleri dahilinde ödenebilir seviyede tutulması şartıyla müşteriler 60 ay vadeli konut kredilerini daha çok tercih ediyorlar. Bu şekilde çekilen konut kredisnin faiz maliyeti çok daha düşük oluyor. Ancak yüksek miktarlı konut kredilerinde bu vade pek tercih edilmiyor. Daha düşük lmitlerde olan konut kredilerinde 60 ay vade daha düşük maliyet sunabiliyor.

Konut kredisi kullanırken Vakıfbank'ı tercih eden müşterilere banka tarafından sağlanan imkanların birisi de kolay ödeme avantajları oluyor. Müşteriler konut kredisi borçlarını bütçelerine uygun olacak bir ödeme planı ile yapabiliyorlar. Bu kapsamda aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şeklinde ödeme planları seçilebiliyor. Konut kredisi ödeme planı tamamen müşterinin inisiyatifine bırakılıyor.

150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

vakıfbank konut kredisi hesaplama 150 bin tl

Vakıfbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,29 oranında aylık faiz uygulanıyor. 60 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 3.606 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu konut kredisinin toplam maliyeti 216.383 TL olarak hesaplanırken müşterilerin toplam faiz maliyeti 66 Bin TL'yi buluyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@