60 KPSS Puanı İle Memur Alımı! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevilisi Alımı Başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilan ile 60 KPSS Puanı ile Memur alımı yapacağını açıkladı. Memur olmak istiyorum diyenler dikkat!

60 KPSS Puanı İle Memur Alımı! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevilisi Alımı Başladı

Memur olmak istiyorum diyenlere müjdeli haber geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilan kapsamında en az 60 KPSS puanı ile devlet memuru alımı yapılacağı duyuruldu.

Yayımlanan ilanda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı merkez ve taşra birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 nci maddesinin (b) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 66 koruma ve güvenlik görevlisi alımı için başvuruların kabul edileceği açıklandı.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI!

Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda aranılan şartları taşıyan kişiler arasından yapılan başvurular sonucunda bakanlığın resmi kadrolarında görevlendirilmek üzere 66 koruma ve güvenlik görevlisi alınacağı ilan edildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı için başvuru süreci dün itibari ile başlarken son başvuru tarihi ise 28 Ocak 2022 olarak duyuruldu.

çevre bakanlığı başvuru şartları

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuruda bulunmak isteyen adayların yukarıda aranılan şartları taşımaları gerekecek. Bu şartları taşıyan kişilerin yapmış oldukları başvurular değerlendirmeye alınırken şartları taşımamasına rağmen başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecek, mülakatı geçseler dahi işe yerleştirmeleri yapılmayacak.

60 kpss puanı ile memur alımı

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI İÇİN KPSS PUANI ŞARTI KAÇ?

Yayımlanan ilanda adaylarda aranılacak KPSS puanı şartı da belirlendi. Buna göre Lisans mezunları için; 2020 ve 2021 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P3), ön lisans mezunları için; 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P93) en az 60 puan almış olmaları şartı aranacak.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI, KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

İş başvuru formu doldurmak isteyen adaylar başvurularını e-devlet üzerinden Çevre, Şehircilik ve İlşim Değişikliği Bakanlığı - Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden yapabilecekler. İşe alım sonuçları da yine bakanlığın internet sitesi ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yayımlanacak.

SONRAKİ HABER