623 Bin TL'den Başlayan Fiyatla İBB İstanbul'da Konut İmarlı Arsa Satıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kartal İlçesinde yer alan boş konumda bulunan 4 adet arsayı satışa çıkardığını duyurdu. Belediye başkanlığı satışlar için 623 bin TL'den başlayan fiyatlar belirledi.

Emlak Haberleri 25.01.2022 - 08:54 25.01.2022 - 08:54 Mustafa Karagöz

İstanbul'da arsa yatırımı yapmak isteyenler için yeni bir duyuru yayımlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilan edilen duyuruda toplam 4 adet arsanın satılacağı duyuruldu. Arsaların özelliklerini fiyatlarını ve ihale tarihlerini almaya başlayan İBB, başvurular için istekli olanların neler yapması gerektiğini açıkladı. 

İBB'DEN ARSA SATIŞI İÇİN İLAN

İlan edilen arsa özelliklerine bakıldığında İBB'nin satışa çıkardığı arsaların 3 tanesinin Kartal İlçesinde yer aldığı 1 tanesinin  ise Kağıthane'de bulunduğu duyuruldu. Kartal'da yer alan 3 arsanın boş ve konut imarlı olduğu ilan edilirken Kağıthane'de yer alan arsanın işgalli ve ticari alan imarlı olduğu belirtildi. 

Arsaları almak isteyenler için ada parsel numarası, fiili durumu, imar durumu, muhammen bedel fitat tablosunun yer aldığı bir çizelge paylaşıldı. 

ibb arsa 25 ocak

İstekliler yukarıda yer alan tabloya göre başvurularını yapacaklar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihaleye katılacaklar için yapmış olduğu açıklamasında, "Mülkiyeti Belediyemize ait ve aşağıda özellikleri belirtilen taşınmazların satışı işinin ihalesi yapılacaktır. "İhale usulü ise İBB tarafından Fonlar İhale Yönetmeliğinin 38. maddesine istinaden Açık Teklif Usulü olarak duyuruldu.

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Yukarıda yer alan özelliklerle İstanbul Kartal ve İstanbul Kağıthane'den arsa almak isteyenler; Osmaniye Mah. Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:5 Bakırköy adresinde yer alan Mesken Şube Müdürlüğü’nden ihale şartnamesini alabilirler. İhale şartnamesi ücretsiz incelendikten sonra başvurular yapılacak.

Başvurular ikametgâh ve nüfus cüzdan sureti ile teminat bedeli ödendi makbuzu ile yapılacak. İhale işlemleri 9 Şubat olarak açıklanırken istekliler bu tarihe kadar belediyeye başvurularını yapacaklar. İBB ihale işlemlerinin Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ Gösteri ve Sanat Merkezi, Yenikapı Etkinlik Alanı, Kennedy Cad. No:11/1 Fatih İstanbul adresinde düzenleneceğini açıkladı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@