63 Dairesi Olan Ev Sahibi: Öğrenciler Yüzünden 6000 TL Çöpe Gidiyor

Eskişehir'de 63 dairesi bulunan bir ev sahibi öğrencilere serzenişte bulundu. Öğrencilerin evlere büyük zarar verdiğini öne süren ev sahibi yıl sonunda en az 6 bin TL'lik masraf çıktığını söyledi.

Emlak Magazin 18.09.2021 - 11:44 18.09.2021 - 11:44 Mustafa KARAGÖZ

Üniversite kayıtlarının başlamasının ardından öğrenciler için kalacak yer sorunu oluşmaya başladı. Yurtlar çok sayıda şehirde yetersiz kalırken ev kiraları da çok yüksek seviyelere çıkmış durumda. Öğrenciler ev bulamamaktan dert yanarken bazı ev sahipleri de öğrencilerin evi kullanımlarından şikayetçi oldular. 

YILDA EN AZ 6.000 TL ÇÖPE GİDİYOR

Eskişehir'de 63 tane dairesi bulunan Abdullah Boztepe öğrencilere ev kiralanması konusunda açıklamalarda bulundu. 42 yıl Almanya'da çalışan ve daha sonra Türkiye'ye dönen Boztepe, Eskişehir'de gayrimenkul yatırımı yaptı. Anadolu Üniversitesi'ne yakın bir mahalle olan Güllük Mahallesinde 63 dairesi olan ev sahibi öğrencilere ev kiralanması konusunda şikayette bulundu.

Boztepe konuşmasında daireleri ilk aldığında öğrencilere ev kiraladığını ancak daha sonra öğrencilere ev kiralamaktan vazgeçtiğini söyledi. Öğrencilere kiraladığı evlerde büyük sorunlar yaşadığını öne süren 63 daire sahibi adam evlerin yıpratıldığını bunun dışında komşularla da sorunlar yaşandığını söyledi. Boztepe evleri genellikle aile yada çalışanlara verdiğini söyledi.

Öğrencilere ev kiralama konusunda çok katı olmadığının da altını çizen Boztepe öğrencilerin sorumluluklarını bildiği takdirde seve seve ev vereceğini söyledi. Öğrencilerin biraz dikkat etmeleri durumunda sorunlar yaşanmayacağını söyleyen ev sahii gece 02.30'da yüksek sesle müzik dinliyorlar uyarıyorum dinlemiyorlar dedi. 

63 daire sahibi Abdullah Boztepe konuşmasını "Halılarımı yakıyorlar, sigara içerken külünü koltuğa atıyor çekyatımı yakıyor. Öğlenciler evimi temiz bırakmıyorlar. En az 6 bin lira masrafım oluyor. Yıpranmış eşyaları atıyorum çünkü yeni kiracıya temiz eşyalarla vermek istiyorum. En az 6 bin lira çöpe atıyorsun. Örneğin bir öğrenci parkelerimi yakmıştı mesela, o parkelerin değişimi en az 2 bin lira." ifadeleri ile tamamladı. 

Boztepe ayrıca öğrencilerin evleri temiz kullanmaları durumunda kiraya verebileceğini söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@