66 Saat Sonra Kurtarılan Türk Gemi Kaptanı Yurda Döndü

Kaptan olarak görevli olduğu gemiden denize düşen kaptan Erhan Seçkal, 66 saat sonra balıkçılar tarafından kurtarılmış. Türk kaptan yurda döndü

Gündem 11.05.2022 - 09:51 11.05.2022 - 09:51 Gülşah Konuk Akın

İngiltere merkezli bir şirkette birinci kaptan olarak görevliyken gemiden denize düşen ve iki buçuk gün aradan sonra Bali açıklarında balıkçıların kurtardığı, 40 yaşındaki kaptan Erhan Seçkal Türkiye'ye döndü. Endonezya'da işlemleri tamamlanan kaptan, Bali'den hareket eden uçak ile sabaha karşı 05.00'te şirket yetkilisi refakatinde havalimanına geldi ve ardından da Türkiye'ye giriş yaptı. Kağtan Erhan Seçkal, Türkiye'te geçici seyahat belgesi ile geldi. Tedavisi tamamlanan Türk Kaptan Erhan Seçkal, Türk Hava Yolları'na ait uçakla sabah saat 04.30 sıralarında İstanbul'a iniş yaptı.

BASIN MENSUPLARININ SORULARINI YANITLADI
Kaptan Seçkal, havaalanında bulunan basın mensuplarına açıklama yaptı. Seçkal açıklamasında: “Ülkeme döndüğüm için çok mutluyum. Özellikle devlet yetkililerine yardımları için çok teşekkür ederim. Dışişleri Bakanımız, Jakarta Büyükelçiliğimizin çalışanları bana bu konuda çok yardımcı oldu. Bir an önce aileme kavuşmak istiyorum. Şu an aileme kavuşmak için onların yanına gidiyorum” dedi. Ülkeye geçici seyahat belgesi ile gelen kaptan, işlemleri tamamlandıktan sonra havalimanından ayrıldı.

66saatsonra-bulunan-türk-kaptan

İKİ BUÇUK GÜN SONRA MUCİZEVİ ŞEKİLDE KURTULMUŞTU
QUORN isimli gemide kaptan olan Erhan Seçkal, 2 Mayıs 2022 tarihinde Bali Adası'nın kuzeyinde, gemi seyir halindeyken öğlen saatlerinde gemide olmadığının fark edilmesi üzerine aranmaya başlanmıştı. Endonezya RCC ve gemileri kaptanı bulmak için arama çalışmaları başlatmış fakat başarısız sonuçlanmıştı. Aradan iki buçuk gün geçtikten sonra ise balıkçılar tarafından bulunmuş ve hastaneye kaldırılmıştı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@