67 İle TOKİ Müjdesi! 50 Bin Ucuz Konut, Kredisiz Taksitle Satılacak

Ev sahibi olmak isteyen kişiler için TOKİ alt gelir grubu 50 bin konut müjdesi geldi. TOKİ 50 bin yeni sosyal konut projesi için talep toplamaya başlıyor!

EMLAK HABERLERİ 05.03.2019 - 16:10 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Ev sahibi olmak isteyen kişiler için TOKİ alt gelir grubu 50 bin konut müjdesi geldi. TOKİ 50 bin yeni sosyal konut projesi için talep toplamaya başlıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kasımpaşa Kızılay Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Miting kapsamında ev sahibi olmak isteyen milyonlarca kişi tarafından büyük bir heyecanla beklenen 50 bin ucuz konut proje hakkında da detaylar belli oldu. TOKİ 67 İlde Ucuz Konut Üretecek! 50 bin sosyal konut müjdesi geldi. Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden 45 gün süre boyunca talep toplanmaya başlanacak. Konutlar yatay mimari ile inşa edilecek. Zemin + 4 kat olarak inşa edilecek olan konutlar için talep toplama dönemi yarın başlayacak ve talepler Ziraat Bankası ile Halkbank üzerinden toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "mahalle kültürünü yaşatacak, 67 şehrimizde 147 proje ile 50 bin sosyal konut üreteceğiz. 10 katrilyon proje bedeli ile üretilecek olan konutların fiyatları 116 bin lira 399 bin lira arasında değişen konutların aylık taksitleri 388 liradan başlayacak ve 20 yıl vadeli satılacak" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında kendi İstanbul Büyükşehir Belediyesi olduğu döneme de değinerek "Kasımpaşa bugün coşkusuyla heyecanıyla bir başka, burasın benim İstanbul sevgimin kök saldığı, aşka dönüştüğü yer. 1994'te İBB Başkanlığını sizlerin gayreti ve desteği sayesinde aldık. Haliç bataklığı demek, CHP bataklığı demektir. İzmir Körfezi şu and bataklıktan geçilmiyor, Haliç'in hali o zaman neyse şu anda körfezin hali de o" açıklamasında bulundu. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook Konut Kredisi ve Emlak Haberleri Kapalı Grubumuza Katılmak İçin TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZİnstagram sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@