670 TL Taksitle 2+1 Daireler! TOKİ İlk Başvuran 15 Kişiye Kurasız Satacak

TOKİ Başkanlığı yeni bir kurasız konut satış ilanı yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda, 15 adet 2+1 daire satışı yapılacağı bildirildi.

Toki 28.07.2021 - 17:29 28.07.2021 - 17:29 Mustafa KARAGÖZ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın resmi sitesinden yeni bir duyuru yayımlandı. Açık satış ile daire satış ilanı yayımlayan TOKİ Başkanlığı Kahramanmaraş'ta bulunan ve tamamlanmış projede yer alan 15 dairenin satılacağını ilan etti.

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN 15 DAİRE SATIŞI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde yer alan konut projesinde boş konumda 15 adet dairenin bulunduğu bildirildi. Bildirilen bu daireler başvuruları Ağustos ayında alınmak suretiyle açık satış ile satılacak. Satışların hangi tarihler arasında olacağına ilişkin kurum vatandaşlar için "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 15 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 02 Ağustos 2021 - 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır" açıklamasında bulundu. 

SATIŞA ÇIKARILAN KONUTLAR

Kurum tarafından satışa çıkarılan konutlara dair yayımlanan tabloda, dairelerin tamamının 2+1 şeklinde olduğu aktarıldı. Konutların brüt ve net büyüklükleri aynı olurkendaireler 75 metrekare brüt, 59 net büyüklükteler. 15 adet daire için belirlenen en düşük ücret 150 bin 779 TL olarak açıklandı. En pahalı daire ise 167 bin 347 TL'den satılacak. Konut satışları alt gelir grubu kapsamında yapılacak olup vatandaşların yüzde 20 oranında peşinat ödemesi yapmaları gerekiyor. Ayrıca geriye kalan rakam talebe bağlı olarak 180 ay vade ile ödenebilecek. Aylık taksit tutarı 670 TL ile 743 TL arasında olacak. 

ÖDEME PLANI

TOKİ-4

Konutlarda ki fiyat farklılıklarının nedeni konutun bulunduğu cephe ve kat kaynaklı. Daha üst katlarda bulunan güneş alan cephede bulunan konutların fiyatları diğer konutlara göre daha yüksek olur. 

BAŞVURU ÖNCELİĞİNE GÖRE SATILACAK

Söz konusu konut satışlarına başvuruda bulunacak olanlar başvurularını 2 Ağustos tarihinden itibaren yapacaklar. Konut satışları başvuru önceliğine göre yapılacak.İlk başvuruda bulunanlar istedikleri konutu alacaklar. 

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

İlan edilen konut satışları için başvuru yapacak vatandaşlar başvurularını Halk Bankası şubelerinden yapacaklar. Projenin yer aldığı şehirdeki banka şubelerine giderek şahsen başvuru yapılabilecek. Projeye dair tüm ayrıntılar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden incelenebilecek. 

Satış duyurusu için TIKLAYINIZ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@