68 Bin TL'ye, 120 Bin TL'ye, 180 Bin TL'ye Rüya Gibi Bungalov Evler Satılıyor

Doğa ile iç içe bir yaşam arayanlar bungalov evlerin fiyatlarını araştırıyorlar. Şubat 2022 fiyatlarına göre farklı büyüklüklerde bungalov evler kaç TL'ye yaptırılabilir? İşte bungalov ev fiyatları

Emlak Haberleri 13.02.2022 - 21:06 13.02.2022 - 21:06 Engin Uzunoğlu

Bungalov evler son yıllarda alternatif yapılar haline geldi. Uygun bir arazisi olan ve ailesini yılın belirli dönemlerinde doğa ile iç içe yaşatmak isteyenler bu müstakil yaşamın ev tipine ilgi gösteriyorlar. Tamamen ahşap malzemeden üretilen bu evler oldukça sempatik bir görüntüye sahip oluyorlar. 

DOĞA DOSTU TASARIMLAR: BUNGALOV EVLER

Doğa ile iç içe alanlarda tabiat ile uyum içerisinde olabilen bungalov evler doğa dostu tasarımlar olarak değerlendirilmektedir. Oldukça basit bir mimari ile yapılan bungalov evler bu sayede sağlıklı bir yaşam da sunmaktadır. Ayrıca fiyatlarının diğer ev tiplerine göre makul olabilmesi tercih edilmesinde bir etken olarak gösterilmektedir.

Bungalov evler genellikle alçak ve eğimli çatılara sahiptirler. Bunun nedeni ise bungalov evin güneşin etkilerine çok fazla maruz kalmasını engellemektedir. Basitlikle konforu buluşturan bungalov evler çok önemli imkanları da sunabilmektedir. Geniş bir veranda bu evlerin en temel özelliklerindendir. Bundan dolayı da doğa içinde konforlu bir yaşam imkanı bulunabilmektedir. İnsanlar aileleri ile bungalov evlerde çok güzel vakitler geçirebilirler. 

BUNGALOV EVLERİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Bungalov ev yaptırmanın bazı avantajları olduğu bilinmektedir. Bu evler betonarme evlerle karşılaştırıldığında oldukça düşük maliyetli oldukları görülmektedir. Bungalov evler için uzun süre bakım ihtiyacı duyulmaz ve kullanımda herhangi bir sorun yaşama olasılığı çok azdır. Hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilen bungalov evler aynı zamanda zamandan da tasarruf edilmesini sağlar. Çevre dostu olması ve ekolojik sisteme zarar verme ihtimalinin bulunmaması da bir diğer avantajdır. Bungalov evlerin yapılabilmesi için geniş arazilere ihtiyaç duyulmaması da önemli bir tercih sebebi olarak bildirilmektedir. Ayrıca enerji tasarrufu sağlaması bungalov evlerde yaşam maliyetini de sınırlı seviyeye çekebilmektedir.

BUNGALOV EV FİYATLARI NE KADAR ŞUBAT 2022

Bungalov evlerin standart bir fiyatı bulunmamaktadır. Bunun için kullanılan ahşap malzemenin kalitesi, evin büyüklüğü, talep edilen tesisat sistemlerinin genişliği, nakliye ve montaj masrafları gibi kalemlerde farklı fiyatlar çıkabilmektedir. Ancak ortalama fiyatlar açısından bungalov evler için 2022 Şubat fiyatları şu şekildedir:

bungalov ev fiyatları 1

18 metrekare büyüklüğündeki bir bungalov evi yaptırmak isteyenlerden şu andaki güncel fiyatlara göre 68 Bin TL civarında fiyat istenmektedir. Bu fiyat içerisinde çok sayıda hizmet bulunmaktadır. örneğin elektrik ve sus tesisatı fiyat içerisindedir.

bungalov ev fiyatları 2

Ortalama fiyatlara göre 25 metrekare büyüklüğünde ve geniş bir verandaya sahip bir bungalov evi yaptırmak isteyenlerin 100 Bin TL ödemeleri gerekiyor. Bu fiyat içerisinde de tüm ek işlemlerin maliyetleri bulunuyor.

bungalov ev fiyatları 3

30 metrekare büyüklüğünde hazırlanmış bu tasarım için ise 120 Bin TL fiyat istenmektedir. Bu fiyata KDV de eklenecektir. Bungalov evlerde metrekare büyüdükçe fiyat da artmaktadır.

bungalov ev fiyatları 4

Çok daha konforlu bir bungalov ev yaptırmak isteyenler ise 40 metrekare büyüklüğündeki bu ev için 180 Bin TL ve KDV ödemeleri gerekiyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@