6.84 Gösterip 7.36 TL'den Satıyorlar! Araç Sahiplerine Büyük Akaryakıt Tuzağı

Aracı olan vatandaşlar için en önemli gider kalemi olan akaryakıt fiyatlarında bazı bayilerin oyunu ortaya çıktı. 6.84 TL yazarak vatandaşı çeken bayiler 7.36 TL'den satış yapıyorlar.

6.84 Gösterip 7.36 TL'den Satıyorlar! Araç Sahiplerine Büyük Akaryakıt Tuzağı

Arabası olan vatandaşlar için çok önemli bir satış oyunu ortaya çıkarıldı. Bazı bayilerin başlattıkları kampanyalarda yapmış oldukları kelime oyunları vatandaşların kandırılmasına neden oluyor.

BAYİLERİN KELİME OYUNU ORTAYA ÇIKTI

Ucuz akaryakıt almak için araştırma halinde olan sürücüler için akaryakıt istasyonlarının büyük oyunu ortaya çıktı. İstasyonların son hamlesi tabela hilesi olurken vatandaşların yanıltığını öğrenildi. Özellikle motorin fiyatında dev kampanya şeklinde indirim yaptığını gösteren akaryakıt istasyonları sürücüleri istasyonlarına çekerek en pahalı fiyattan motorin satıyorlar. Sürücüler kendilerine duyurulan fiyatın çok üzerinde hatta en pahalı fiyattan motorin alıp farkında olmuyırlar.

Çok Sayıda Şehirde Görülüyor

Firmaların tabela oyunları başta Ankara olmak üzere tüm yurtta sürücüleri bıktırdı. Hileli tabela yöntemi ile sürücüleri kandıran istasyonlarda normal fiyatların 30 veya 40 kuruş altı fiyatlar yazılıyor. Kocaman harflerle yazılan indirimli fiyatların hemen altına ise daha küçük ve okunması zor olacak şekilde o fiyatların 100 litre yada 1000 TL'lik alımlarda geçerli ifadelerini kullanıyorlar.

Ucuz motorin fiyatı büyük fiyatı büyük puntolarla, uyarı ifadeleri ise okunmayacak şekilde küçük puntolarla yazıldığı için fiyata odaklanan müşteriler pompalara yanaşıp depoyu dolduruyor.

FARKEDEN SÜRÜCÜLERE İSE İYİ OKUMAMIŞSINIZ YANITI VERİLİYOR

İstasyonların kelime oyunları çoğu sürücü tarafından farkedilmese de dikkatli sürücüler tepki gösteriyor. Bu durumda da istasyon görevlileri “İndirimli fiyat 100 litre motorin alımlarında geçerli. Tabelayı iyi okumamışsınız” yanıtını veriyorlar.

Ayrıca 100 litrelik alımlarda geçerli fiyatlar ise çoğu otomobil için geçerli bile değil. Zİra araçların depoları en fazla 60 litre ile 70 litre arasında benzin alıyor.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberinde yer alan bir istasyon görevlisinin açıklaması ise sürücülere oynanan oyunu gözler önüne seriyor. Akaryakıt istasyonu çalışanı açıklamasında “O tabelalar sözde kamyoncular için. Ancak ucuz fiyat algısıyla istasyona kamyondan çok otomobil geliyor. İndirimli fiyattan motorin aldığını zanneden yüzlerce müşterinin deposunu dolduruyoruz. Çok az sürücü pompada fiyat karşılaştırması yapıp durumu fark ediyor. Kandırıldıkları için tepki gösterenlere, o ilanların kamyon ve otobüsler için olduğunu söyleyerek ikna etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Araç sahiplerinin akaryakıt alırken fiyat karşılaşması yapmaları konusunda uzmanlar dikkatli olmaya çağırıyorlar.

SONRAKİ HABER