6'lı masa dağılıyor mu? Kılıçdaroğlu 'zaman zaman' diyerek açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6'lı masanın dağıldığına ilişkin çıkan haberlere net yanıt verdi. 'Zaman zaman' diyerek gerçeği açıkladı.

Gündem 06.06.2022 - 10:13 06.06.2022 - 10:13 Büşra Uluşen

Cumhurbaşkanı adayı olarak kimi gösterecekleri merak edilen 6'lı masa için flaş bir iddia ortaya atıldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Zafer Parkı'nda katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu. Dünya Çevre Günü kapsamında kentteki yeşil alanlarla ilgili mesaj veren Kılıçdaroğlu, 6'lı masa ile ilgili çıkan iddialar hakkında da konuştu. 

6'lı masa dağılacak mı?

Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen Dünya Çevre Günü Programı'na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kentlerde daha fazla yeşil alan görmek istediklerini, beton ormanı değil binaların ormanlar içinde olmasını istediklerini dile getirdi. Konu hakkında belediye başkanlarının ellerinden gelen çalışmayı sürdürdüklerini belirtti. 

kılıçdaroğlu-3

Dünya Çevre Günü'nde önemli mesajlar veren Kılıçdaroğlu, vatandaşları karamsarlığa kapılmamaları konusunda telkin etti. Güzel bir Türkiye inşa etmek için 6 lider olarak bir araya geldiklerini ve önceliklerinin Türkiye ile demokrasi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, '' Bizim önceliğimiz kadın - erkek eşitliği, bizim önceliğimiz parlamentonun gerçekten de halkı temsil etmesi. Bizim önceliklerimiz önemli ve bizler Cumhuriyet'in 2'nci yüzyılında cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmaya kararlıyız '' dedi. 

Son dönemde 6'lı masanın dağıldığına yönelik çıkan iddiaları kesin bir dille yalanlayan Kılıçdaroğlu, ''Bunların hiçbirisine inanmayız '' diyerek, 6 liderin hala bir arada olduğunu ve Türkiye'yi aydınlığa kavuşturmak için çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, '' 6 lider önemli bir sorumluluk üstlendi ve 6 lider kararlılıkla Türkiye'yi aydınlığa kavuşturacak '' dedi. 

6'lı ittifak masasının 2023 seçimlerinde aday göstereceği cumhurbaşkanı adayı ise henüz belli olmadı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@