6'lı masada yer alan Babacan'dan ittifakın cumhurbaşkanı adayı açıklaması

Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin basında yer alan çok sayıda iddianın ardından bir açıklamada 6'lı masada yer alan isimlerden biri olan Ali Babacan'dan geldi.

Gündem 09.04.2022 - 08:59 09.04.2022 - 09:00 Mustafa Karagöz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çankırı'da bazı programlara katıldı. Burada vatandaşlar ile buluşan Babacan basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamasında siyasi gündemin en fazla konuşulan başlığı haline gelen Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayına dair açıklamalarda bulundu. 

BABACAN'DAN CUMHURBAŞKANI ADAYI AÇIKLAMASI

Son günlerde özellikle Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Bozdağ'ın yapmış olduğu açıklama basında çok konuşuldu. Siyaset dünyasında da yankı buluna açıklama ile Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini söylemişti. Yavaş isminin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu isimleri de cumhurbaşkanlığı adaylığı için sıkça konuşuluyor. Bu isimler üzerinden iddialar artarken konuya ilişkin son açıklama Ali Babacan'dan geldi. 

Babacan son birkaç gündür Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın isminin öne çıkmasına dair kendisine yöneltilen adayın kim olacağına ilişkin soruya "Bizim, şu anda altılı masada parlamenter sistem çalışan partilerden birisi olarak diğer genel başkanlarla varmış olduğumuz bir mutabakat var. O da şu; bu altılı masanın cumhurbaşkanı adayı, altılı masanın mutabakatıyla belirlenecek." ifadelerini kullandı.

Babacan konuşmasında ayrıca  6'lı masa olarak seçim dönemi girinceye kadar cumhurbaşkanı adayının kim olacağını açıklamama kararı aldıklarını söyledi. Babacan konuşmasını ise seçim dönemine girinceye kadar, cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunda herhangi bir görüşmede bulunmayacağız, fikir beyan etmeyeceğiz diyerek ve konunun bugünün konusu olmadığını ifade ederek tamamladı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@