7 Ekim 2021 Evde Bakım Parası Yatan İller! Ödeme Yapılan İlk Şehirler

7 Ekim perşembe hangi şehirlerde evde bakım parası ödemeleri hesaplara yatırıldı? Evde bakım maaşı ödemeleri yatan yatmayan tüm iller listesi ile ilk ödeme yapılan şehir.

Finans 07.10.2021 - 11:27 07.10.2021 - 11:27 Mustafa KARAGÖZ

Evde bakım maaşı ödemeleri için vatandaşlar paraların hesaplara aktarılmasını bekliyorlar. Ekim 2021 dönemi için ödemelerin yatıp yatmadığını sorgulayan vatandaşlar için son tabloyu paylaşıyoruz. İşte 7 Ekim Perşembe evde bakım maaşı ödeme tablosu. 

EVDE BAKIM PARASI YATAN YATMAYAN İLLER LİSTESİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca sağlanan ve ödemeleri her ay belli bir tarih aralığında karışık olarak yapılan evde bakım parası desteği için yeni ay süreci başlıyor. Ekim ayında evde bakım maaşı alacak olan vatandaşlar kendi şehirleri için ödemelerin yatıp yatmadığını kontrol ediyorlar. Evde bakım parası ödemeleri için araştırma halinde olan vatandaşlar için ise güncel listeyi paylaşıyoruz. 

İlk Ödeme Yapılan Şehirler

Bilindiği üzere evde bakım parası ödemeleri her ayın belli bir döneminde ödenmeye başlar ve ay sonu gelmeden tüm şehirler için ödemeler tamamlanır. 2021 yılı Ekim ayı evde bakım maaşı ödemeleri için ise süreç henüz başlamadı. 

Aile Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ödenen evde bakım maaşı desteklerinde, ilk ödemelerin en geç ayın 10. gününde başlaması bekleniyor. Genel olarak vakıflar ilk ödemeleri ayın 8. veya 9. gününde yaparlar. Ancak ilk ödeme günü bazen daha öne de gelebilir. 

Ekim ayı evde bakım maaşı ödemeleri için resmi açıklama gelmedi. Ancak ödemelerin en geç Cuma yada Cumartesi günü başlaması ve kısa sürede çok sayıda şehir için hesaplara yatırılması bekleniyor.

7 ekim evde bakım maaşı yatan iller

7 Ekim Perşembe evde bakım maaşı ödeme listesinde henüz bir şehir bulunmuyor. Vatandaşlar için ödemelerin önümüzdeki bir iki gün içinde başlaması bekleniyor. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar için güncel listeyi emlak365.com olarak sizlerle anlık paylaşacağız. İsteyen vatandaşlar ise Aile Bakanlığı hizmetleri üzerinden ödemelerin yatı yatmadığını kontrol edebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@