7 Haziran Tarihli Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de! Bartın Müftüsü Görevden Alındı, 10 İle Yeni Müftü Ataması Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan yeni atama kararnamesi ile Bartın Müftüsü Abdülcelil Çakar görevden alınırken 10 ile yeni müftü atandı. Yeni atanan müftüler listesi Haziran 2022!

Gündem 07.06.2022 - 07:20 07.06.2022 - 07:21 Gülcan Özer

07 Haziran 2022 Tarihli ve 31859 Sayılı Resmî Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atama Hakkında Karar (Karar: 2022/287) bugün itibari ile yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararları kapsamında hakkında soruşturma açılan Bartın Müftüsü Abdülcelil Çakar görevinden alınırken 10 ile ise yeni müftü ataması yapıldı. 

Bir süredir kamuoyunda tartışmalara neden olan ve hakkında usulsüzlük iddiaları bulunan Bartın Müftüsü Abdülcelil Çakar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile görevinden alındı. Görevinden alınan Çakar yerine yeni Bartın İl Müftüsü olarak Van İl Müftüsü olarak görev yapan Ömer Keskin atandı. Van, Gümüşhane, Ankara, Adana, Adıyaman, Şırnak, Mersin, Kırklareli ve Kars müftülüklerine de yeni isimler atandı. 

YENİ ATANAN MÜFTÜLER LİSTESİ! 

Bartın İl Müftülüğüne, Van İl Müftüsü Ömer KESKİN,

Van İl Müftülüğüne, Gümüşhane İl Müftüsü Mehmet Sırrı ŞIK,

Gümüşhane İl Müftülüğüne Hüseyin GÜN,

Ankara İl Müftülüğüne, Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR,

Adana İl Müftülüğüne, Adıyaman İl Müftüsü Mehmet TAŞÇI,

Adıyaman İl Müftülüğüne, Şırnak İl Müftüsü Mehmet TAŞTAN,

Şırnak İl Müftülüğüne Ahmet DİLEK,

Mersin İl Müftülüğüne, Kırklareli İl Müftüsü Aydın YIĞMAN,

Kırklareli İl Müftülüğüne, Kars İl Müftüsü Yusuf EVİŞ,

Kars İl Müftülüğüne Hamza BAYRAM atandı. 

müftü atamaları

BARTIN İL MÜFTÜSÜ ABDÜLCELİL ÇAKAR NEDEN GÖREVİNDEN ALINDI, YERİNE KİM ATANDI?

Sözcü Gazetesi tarafından yapılan haberde Çakar'ın lojmanın su faturasını müftülük bütçesinden ödediği, müftülük hizmet aracını özel işlerinde kullandığı gibi iddialar gündeme gelmiş, bunun üzerine hakkında soruşturma başlatılmıştı. Hakkındaki iddialar üzerine Çakar'ın görevinden alındığı iddia edilirken yerine Van il müftüsü Ömer Keskin atandı. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@