7 İlde Belediye Dükkanları Kiralanacak! İhale Başvuruları Başladı

Antalya, Samsun, Konya, Muğla, Manisa, Sakarya ve Tokat'ta kamuya ait işyerleri ve dükkanlar ihale ile kiralanacak. İhaleye katılmak isteyenler ise kurumlara başvuru yapacaklar.

Emlak Haberleri 07.12.2021 - 15:38 07.12.2021 - 15:38 Mustafa Karagöz

Büyükşehirler başta olmak üzere tüm kentlerde belediyeler ve kamuya ait dükkanların kiralanması büyük ilgi görüyor. Ucuz kira olanaklarının yanında konumlarından dolayı tercih edilen belediye dükkanlarında ayrıca kira zam bedeli, uzun süreli kiralama süreci gibi yan etmenlerde işverenleri memnun ediyor. Bu kapsamda ise farklı illerden yeni ilanlar gelmeye devam ediyor. 

7 ŞEHİRDE BELEDİYE DÜKKANLARI KİRALANACAK

2021 yılının son döneminde 7 farklı şehirde yer alan belediye başkanlıkları, il milli emlak müdürlükleri ve diğer kurumlar kendilerine ait olan belediye işyerlerini kiralayacaklarını duyurdular. Aralık ayının başından itibaren duyuru yayımlayan belediye başkanlıkları fraklı özelliklerde ve çeşitli kullanım amaçlarına yönelik işyeri ihalesi düzenleyecekler. 

İhale düzenleneceği açıklanan 7 şehir arasında Antalya, Samsun, Konya, Muğla, Manisa, Sakarya ve Tokat yer alıyor. 

Bu illerde bulunan vatandaşlar için yayımlanan ihale ilanlarına başvuru yapacak olan vatandaşlar için gayrimenkullere dair bilgi içeren listeyi aşağıda paylaştık. Söz konusu listede hangi kamu kurumunun işyeri kiralayacağı yazıyor. Bunun yanında tabloda kiralanacak olan işyeri sayısı yada işyerlerinin temel özelliklerine dair kısa bilgiler bulunuyor. Son olarak ise tabloda ihale tarihi yer alıyor. 

işyeri kiralama 7 aralık 2021

Yukarıda yer alan tablo basın ilan kurumundan alınmıştır. Vatandaşlar listede yer alan işyerleri için ihale başvurusunda bulunmak isterlerse basın ilan kurumu web sitesi üzerinden tüm detaylara ulaşabilirler. Bu ihale ilanlarının yanında ayrıca farklı illerde belediyeden, devletten kiralık işyeri arayan varsa tüm iller için listeye ulaşabilirler. Halen başvuru süreci devam eden çok sayıda işyeri ihale ilanı bulunuyor. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ DORĞUDAN KURUMLARA YAPILACAK

Belediye yada diğer kurumlardan ihale başvurusunda bulunacak olan tüm vatandaşlar başvurularını ihale ilanı yayımlayan kurumlara yapacaklar. 

İhale başvuru işlemleri kurumların ilan ettikleri başvuru evraklarının tamamlanması ve kuruma iletilmesi ile yapılacak. Kurumlar ayrıca başvuru sahiplerinden ihale geçici teminat bedeli ödemelerini istiyor. Her işyeri için ayrı ayrı belirlenen ve cuzi bir tutar olan bu ödemeyi yapanlar başvuru evrakları ile birlikte kuruma teslim edecekler. 

İhale başvuru işlemlerini tamamlayan istekliler daha sonra ihale tarihinde açık artırmaya katılacaklar. Açık artırmada en yüksek teklifi sunanlar ise işyerini kiralama hakkı elde edecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@