7 Kişi Hayatını Kaybetmişti! Konya Meram Katliamı Nedeni Belli Oldu

Konya Meram'da yaşanan ve 7 kişilik bir ailenin katledildiği cinayetin nedeni belli oldu. Konya Meramda ne oldu, Hasanköy cinayeti neden işlendi?

Gündem 31.07.2021 - 16:10 31.07.2021 - 16:16 Gülcan Özer

meram-cinayetiKonya Meram Hasanköy Mahallesi dün yaşanan katliam ile bir anda Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Özellikle de sosyal medyada bazı hesaplardan yapılan olayın Kürt kökenli bir aileyi hedef aldığı yönündeki açıklamalar büyük tepki çekmiş, kamuoyunda geniş yankı bulmuştu. 

Konu hakkında açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapıldı. Bakan Soylu cinayetin görüntülerini izlediğini belirterek bu cinayetin insanlıkla hiçbir ilgisi olmadığını, son derece alçak bir saldırı gerçekleştirildiğini belirterek olayın lanse edildiği gibi bir Kürt meselesi olmadığını dile getirdi. 

KONYA MERAM'DA NE OLDU, HASANKÖY CİNAYETİ NEDEN İŞLENDİ?

Konya'da yaşayan 7 kişilik bir aile dün evlerinde uğradıkları silahlı saldırı sonucunda hayatlarını kaybetmiş, ailenin Kürt kökenli olması üzerine olayın Kürt meselesi olduğu yönünde iddialar sosyal medya üzerinden yayılmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaşanan büyük katliam hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Bakan Soylu yapmış olduğu açıklamada 4'ü erkek, 3'ü kadın olmak üzere toplam 7 kişinin hayatını kaybettiği cinayet ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamasında görüntüleri seyrettiğini ve olayın bir katlimat olduğunu belirterek "İnsanlıktan çıkmış bir durum olarak nitelendirmek lazım. Bunun insanlıkla bir tarifi olamaz.

Bu olayı gerçekleştiren tek kişi, bizim görüntülerde tespit ettiğimiz. Şahsı da tespit ettik. Maalesef 2010 yılında başlayan bir husumetin devamı, yaklaşık 11 yılık bir mevzusu var. Arkadaşlarımız şüpheliyi çok kısa sürede yakalayabileceğini düşünüyoruz" diyerek tüm ekipleri seferber ettiklerini ve zanlının kısa sürede yakalanarak adalete teslim edileceğini dile getirdi. 

meram-cinayeti

MESELE KÜRT MESELESİ DEĞİL! 

Bakan Soylu yapmış olduğu açıklamasında olayın Türk - Kürt meselesi olmadığını, bazı kişilerin bilerek bu olayı istismar etmeye çalıştıklarını belirterek "2010 yılından itibaren gerçekleşen, bu tarihten itibaren iki ailenin karşılıklı birbirleriyle, 2010 yılında bugünkü eylemi gerçekleştiren kişinin, yine bir silah çekme hadisesi söz konusu. Yıl 2021 ve devam ediyor. 11 yıldır devam eden bir şey. Ne kadar bir cinnet, ne kadar bir sapkın anlayış, ne kadar insanlık dışı bir davranış bu 11 yıldır bu husumet devam ediyor" dedi.

En son 5 ay önce yine husumetli olan iki aile arasında tartışma yaşandığı, olayın yargıya taşındığını belirterek kamuoyuna pompalanan haberlerin art niyetli olduğunu dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@