7 Ülkeden Toplam 3358 Öğrenci Türkiye'ye Getiriliyor! Karantinaya Alınacak Öğrenciler Hangi Şehirlerdeki Yurtlara Yerleştirilecek?

Türkiye'nin koronavirüs salgını sebebiyle yurt dışında bulunan vatandaşlarını ülkeye getirme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

GÜNDEM 21.03.2020 - 21:42 15.07.2021 - 00:09

Türkiye'nin koronavirüs salgını sebebiyle yurt dışında bulunan vatandaşlarını ülkeye getirme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamasına göre 7 ülkeden toplan 3358 öğrenci Türkiye'ye getirilecek.

 Türkiye'de devlet kurumları dört bir koldan koronavirüs ile mücadeleyi devam ettiriyor ve gereken planlamaları yaparak koordineli olarak hareket ediyorlar. Her kurum kendi görev alanında çalışmaları yürütüyor.  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt dışında bulunan öğrencilerin ülkeye getirileceklerini duyurdu.Türkiye'nin yurt dışında geçici olarak bulunan vatandaşlarının ülkeye getirilmesi çalışmaları hız kesmiyor. O ülkelerde kalarak mağdur olmamaları için vatandaşlar Türkiye'ye getiriliyor ve 14 günlük süreyle karantina altına alınıyorlar. Daha önce bu uygulamalar Umre'ye giden vatandaşlar ve Avrupa'da bulunan geçici ikametli vatandaşlar için yapılmıştı. Getirilen insanlar Ankara, İstanbul ve Konya'da kendileri için hazırlanan yurtlara yerleştirilip karantina altına alınmışlardı.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamasına göre 7 ayrı ülkede bulunan öğrencilerin Türkiye'ye getirilmeleri sağlanacak. Uçaklarla İstanbul'a getirilecek toplam 3358 öğrenci 14 gün süreyle karantina altına alınacaklar.Bakan Çavuşoğlu getirilecek öğrencilerin nereye yerleştirilecekleri konusuna da açıklık getirerek, “Yurt dışında eğitim gören ancak koronavirüs sebebiyle Türkiye'ye dönmek zorunda olan öğrencileri ülkemize getireceğiz. Bunun için gerekli koordinasyonu sağladık ve hazırlıklarımızı tamamladık. Getireceğimiz öğrenciler Sakarya ve Samsun'daki öğrenci yurtlarında karantina altına alınacak.” dedi.Emlak365


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@