70 Milyon Liralık İkramiye Kolin İnşaata Çıktı İddiaları Hakkında Milli Piyango Açıkladı

Milli Piyango İdaresi Başkanlığı 70 milyon liralık büyük ikramiye hakkında açıklama yaptı. Hatırlanacağı üzere büyük ikramiyenin Kolin İnşaat sahibi Naci Koloğlu'na çıktığı iddia edilmişti.

Emlak Magazin 14.01.2019 - 16:03 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Milli Piyango İdaresi Başkanlığı 70 milyon liralık büyük ikramiye hakkında açıklama yaptı. Hatırlanacağı üzere büyük ikramiyenin Kolin İnşaat sahibi Naci Koloğlu'na çıktığı iddia edilmişti.

WhatsApp grupları üzerinden yapılan asılsız bir paylaşımın HDP Milletvekili Dr. Adnan Selçuk Mızraklı tarafından sosyla medya hesabı üzerinden tweet atılması ile gündeme bomba gibi düşen iddia büyük yankı uyandırmıştı. Milli Piyango İdaresi İddialar Hakkında Açıklama Yaptı Atılan tweet'in kısa sürede büyük sayıda paylaşım alması ve sosyal medya hesapları üzerinden kısa sürede virüs gibi yayılması üzerine Milli Piyango tarafından bugün yeni bir açıklama yaptı. Konu hakkında atılan ilk tweet paylaşımı şekildeydi;“Naci koloğlu kolin inşaatın başkanı. Ne hikmetse bir tam bilet alıyor ve ikramiye ona çıkıyor. O'da yetmiş milyonu Bilal Erdoğan’ın vakfına bağışlıyor. Tesadüfün böylesi, tebrik etmek lazım”Kolin İnşaat İddiaları Reddetti İddiaların yayılması üzerine Kolin İnşaat konu hakkında mecburi bir açıklama yaptı ve "Naci Koloğlu'nun hayatında hiç milli piyango bileti almadığını" duyurdu. Milli Piyango İdaresi ise bugün yapmış olduğu açıklama ile iddiaları reddetti. İşte o açıklama metni;"Bazı basın yayın organları ve internet siteleri ile sosyal medyada, 70 milyon liralık yılbaşı piyango özel çekilişi büyük ikramiyesiyle ilgili asılsız haberlere yer verildiği görülmüş olup, konuyla ilgili olarak aşağıdaki bilgilendirmenin yapılması zaruri görülmüştür.31/12/2018 tarihli yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiye Kadıköy Şubemize sevk edilen ve bu şubemizce de Ali ÖZÇALIMLI isimli bayimize satılan 7615536 numaralı tam bilete isabet etmiş olup, söz konusu biletin talihlisi ikramiyesini almak üzere henüz İdaremize başvuruda bulunmamış ve ikramiye ödemesi yapılmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@